ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Yağışlı
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 10 Haziran 2013 Pazartesi 14:06

Bakanlar Kurulu toplandı


Bakanlar Kurulu, Taksim Gezi Parkı'nda yaşanan olaylar sonrası ilk kez toplandı. 12 gündür Ankara'dan uzak olan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında gerçekleşen toplantının ana gündem maddesini de yine Gezi Parkı olayları oluşturuyor. Olaylar, Başbakan Erdoğan İstanbul'dayken başlamıştı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, olaylar başladıktan sonraki ilk AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu toplantısını da İstanbul'da gerçekleştirmişti. Daha önce Ankara'da yapılan bu toplantı, ilk kez İstanbul'da gerçekleştirilmişti. Erdoğan, Fas-Cezayir-Tunus ziyaretlerinin ardından dün de Mersin'e gitmiş ve ardından Ankara'ya gelmişti. Son Bakanlar Kurulu da 27 Mayıs'ta toplanmıştı.

Başbakanlık Yeni Bina'daki toplantıda Gezi Parkı olaylarının enine boyuna değerlendirilmesi bekleniyor. İçişleri Bakanı Muammer Güler'in, olaylar hakkında bakanlar kurulu üyelerine kapsamlı bir bilgi vermesi bekleniyor. Özellikle istihbarat raporlarından yer alan bilgileri paylaşması öngörülüyor.

Gezi Parkı olaylarının ardından borsada yaşanan gelişmelerle birlikte olayların ekonomik boyutunun da görüşüleceği belirtiliyor. Başbakan Erdoğan, Gezi Parkı olaylarına "faiz lobisinin" destek verdiğini söylemiş, bazı büyük iş adamlarını ve şirketleri olayların arkasında olmakla suçlamıştı.

Bununla birlikte Suriye'de yaşanan son gelişmeler ile çözüm sürecinin de toplantıda ele alınabileceği bekleniyor.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER