ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL9°C
Çok Bulutlu
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 06 Nisan 2013 Cumartesi 22:56

Bakanlar Eker ve Kılıç, Diyarbakır'da


Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç ile Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker Diyarbakır'da esnaf ziyaretlerinde bulundu.

Bakan Kılıç, Vali Mustafa Toprak ile Seyrantepe Fitnes Salonu ve Gençlik Merkezinin açılışını yaptıktan sonra girişimcilik kursunu tamamlayanlara sertifikalarını verdi. Kılıç, ayrıca 200 öğrenciye de badminton raketi ile topu dağıttı.

Daha sonra Sur ilçesine giden Kılıç, Bakan Eker ile Gazi Caddesi'nde esnafı ziyaret edip vatandaşlarla sohbet etti. Vatandaşlar, Bakanlar Kılıç ve Eker ile hatıra fotoğrafı çektirdi.

Ulu Cami önünde kentsel dönüşümle ilgili törene katılan Kılıç ve Eker, ardından camide namaz kıldı. Çıkışta karşılaştığı tef satıcısıyla sohbet eden Bakan Kılıç, eline aldığı tefi bir süre çaldı.

Diyarbakır'da güzel bir gün geçirdiğini ifade eden Kılıç, "Barış için çözüm için çalıyorum' dediler. İnşallah bütün çalgılar artık çözüm sürecini desteklemek için çalınıyor olsun" dedi.

"Başbakanımızın bütün memleketi motive ettiği güzel bir güzergaha girmiş bulunuyoruz" diyen Kılıç, şöyle devam etti:

"Anaların gözyaşı dinsin, memleket huzura kavuşsun, bu ülkenin bütün çocukları ortak noktalarımızda birleşsin, kucaklaşsın, kardeşliği idrak etsin. Artık bütün sazlar ve sözler bunun için olsun diye arzu ediyorum. Camide gördük ki ülkenin dört bir tarafından insanlar peygamberler ve sahabeler şehri Diyarbakır'ı ziyarete gelmiş. Burada gerçekten kadim bir medeniyet var. Osmanlı, Selçuklu bakiyesi burası, bu büyük medeniyet Anadolu'nun büyük zenginlik kaynağı. Bu yakınlaşma, kucaklaşma ve iyi niyetli yaklaşımlar meyvelerini kısa zamanda ortaya koyacaktır. Diyarbakır sokaklarını dolaşanlar iyi niyetli fotoğrafı görür zaten."

Kılıç ve Eker, Bağlar ve Yenişehir ilçelerindeki spor tesislerinde de incelemede bulundu.

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER