ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Parçalı Bulutlu
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 11 Mayıs 2013 Cumartesi 21:21

Bakan Yıldız'a 'Size oy vermeyeceğim' diyen genç, çözüm sürecine tepki gösterdi


Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Gemlik’te esnaf ziyaretinde bulunduğu sırada çözüm sürecine karşı olan bir gencin tepkisiyle karşılaştı. Bakan Yıldız, “Biz böyle bir konuda zararlı olmayız, tam tersi, kritik bir durum Türkiye’de şuana kadar bizim milli, dini hassasiyetimizi, devlete bakış açımız sözde değil.” dedi. Bakan Yıldız, "Rantiyeden para kazanmıyoruz." diyen döviz bürosu işletmecisine de "Artık şantiyeden para kazanılıyor." ifadelerini kullandı.

Taner Yıldız, Gemlik’te esnafları ziyaret etti, taksicilerle çay içti, vatandaşların sıkıntılarını dinledi. Bir döviz bürosu işletmecisinin, “Bakanım artık rantiyeden para kazanma dönemi bitti.” demesi üzerine Bakan Yıldız, “Artık şantiyeden para kazanma devri başladı.” şeklinde konuştu.

Bakan Yıldız'ın yanına yaklaşan Zekeriya Demir isimli bir genç, çözüm süreci ile alakalı Bakan Yıldız’a içinin rahat olup olmadığını sordu. Demir, “Akşam uyurken ‘Bu vatandaşlar, niye tepki duyuyor? Milli değerlerimiz nereye gidiyor?’ diye düşünüyor musunuz?” demesi üzerine Bakan Yıldız, “Evet, düşünüyorum. 11 yıldan beri herkese, bizim gibi insanlardan faydamı zarar mı gelip gelmediğini soruyorum. Türkiye’nin geneli, bunu bir parti olarak demiyorum ‘Sizden fayda geldi diyor’ Biz böyle bir konuda zararlı olmayız tam tersi, kritik bir durum Türkiye’de şuana kadar bizim milli, dini hassasiyetimizi, devlete bakış açımız sözde değil.” diye konuştu.

"MAYIS AYINDA DOĞALGAZA ZAM OLMAZ"

Mayıs ayında doğalgaz fiyatlarının düşeceği şeklinde haberleri komik bulduğunu ifade eden Demir, çalıştığı sektör olan otomotivde yaşanan grevi Başbakan Erdoğan’a hatırlatmasını istedi. Yıldız, bunun üzerine, “Temiz birine benziyorsun. Siz gençler için çok güzel ortamlar hazırlıyoruz. Sizler mühendis, işletmeci, ihaleci olarak çalışacaksınız." ifadelerini kullandı.

Ayrıca Demir’in, "Ben hiçbir zaman hükümetinize oy vermedim ve vermeyeceğim. Başbakan Erdoğan’ı hiçbir zaman göremeyeceğim. Ama sizden ricam Türk kimliğinin, sancağının, Çanakkale’de şehit olanların, Dumlupınar’da ölenlerin, Balkanlar’da katledilen, Doğu Türkistan’daki Türkleri de hatırlasın istiyorum. Başbakan açılım yaparken bizleri de kırmamasını istiyorum.” deyince Bakan Yıldız gence, Çanakkale’ye kaç kez gittiğini sordu. 3 kez Çanakkale’ye gittiğini söyleyen Demir’e Bakan Yıldız, “Başbakan Çanakkale’ye 11 kez gitti. Sevmek bu ülkeye faydalı olmaktır." şeklinde konuştu.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER