ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL24°C
Çok Bulutlu
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 11 Mayıs 2013 Cumartesi 21:10

Bakan Yıldız: Vicdanımız rahat, pazarlık yapmıyoruz


Enerji ve Tabii Kaynakları Bakanı Taner Yıldız, çözüm sürecine yönelik değerlendirmelerde bulundu. Bakan Yıldız, "Kritik bir noktadan geçiyoruz. Türkiye siyaset tarihinde bu çözüm süreci ile belki de çocuklarımızın ve torunlarımızın kıymetle yâd edeceği önemli dönemeçten geçiyoruz. Tabii ki; vicdanımızın rahat olmadığı takdirde bunu yapmayız. İnanmazsak buna başlamayız. Hiçbir şey yapmazsak geldiği gibi devam eder. Biz hiçbir pazarlığa girmeden ve bu manada hiçbir ödün vermeden çözüm sürecinin sonuçlanacağına inanıyoruz." dedi.

Partisinin Gemlik'te düzenlenen Siyaset Akademisi’nde konuşan Bakan Taner Yıldız, dünyada 3 dönem üst üste oylarını artırmak kaydıyla iktidarda kalmaya devam eden parti olmadığını belirtti.

“Hiçbir işi yeterli görmüyoruz. Şımarmıyoruz, usanmıyoruz.” diyen Yıldız, Türkiye’nin daima ilerlemesi için gayret gösterdiklerini ifade etti. “Biz inanıyoruz ve güveniyoruz. Şeffaflığın gücünü kullandık.” diyen Yıldız, 2002’de Türkiye’nin içinde bulunduğu girdaptan mutlaka kurtulması gerektiğini hatırlattı.

Gazete manşetlerinde Türkiye’de kalmak istemeyenlerin oranını yüzde 68’leri bulduğu ile ilgili haberlerin yazıldığın hatırlatan Yıldız, “Kimse kimseye kara karışına kara gözüne oy vermez. Vermemeli de. AK Parti daima doğru şeyler yapmaya devam etti. Her zaman doğru yerde bulunmaya gayret etti. Takım tutar gibi siyaset yapma vakti bitti. Sağlımızın sıhhatimizin konumun komşumuzun çoğu zaman ikinci planda kaldığı anlar oldu. AK Partiden kopacaklar diyenler vardı. Öbürü yana gitmiş, öbürü çamura gitmiş diyenler vardı. Dimdik ayaktayız. Diri bir şekilde şahsiyetli bir şekilde duruşumuzu değiştirmedik." diye konuştu.

"PAZARLIK YOK"

Risk almadan siyaset yapılmayacağını söyleyen Yıldız, çözüm sürecinin Türkiye tarihinde kritik bir dönem olduğunu dile getirdi. Bakan Yıldız, şunları kaydetti: "Kritik bir noktadan geçiyoruz. Türkiye siyaset tarihinde bu çözüm süreci ile belki de çocuklarımızın ve torunlarımızın kıymetle yâd edeceği önemli dönemeçten geçiyoruz. Gemlik’teki bir esnaf ziyaretimde bir delikanlımız çok iyi niyetli, sordu. ‘Siz vicdanınız rahat mı?’ dedi. Tabi ki rahat olmadığı takdirde bunu yapmayız. İnanmazsak buna başlamayız. Hiçbir şey yapmazsak geldiği gibi devam eder. Biz hiçbir pazarlığa girmeden ve bu manada hiçbir ödün vermeden çözüm sürecinin sonuçlanacağına inanıyoruz. Diyorlar ki, ‘durup dururken başına taş düştü de buna razı oldun’. Terör hareketi de sürdürülebilir hareket değil. Askerimizin polisimizin güçlü iradesi ile birlikte biz inşallah Allah’ın izniyle bu süreci aşacağız."

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER