ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Mayıs 2013 Cumartesi 20:58

Bakan Yıldırım’dan CHP'li İnce'ye: Doğru söze Hasan amca ne desin


Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, CHP'li Muharrem İnce'nin AK Parti'yle ilgili sözlerine, "Yorum gerektirmeyen bir açıklama. Doğru söze Hasan amca ne desin. AK Parti başarısız değil. AK Parti’nin açık ara başarısı o farkı ortaya koyuyor. AK Parti iktidarında muhalefet etmek çok kolay değil." sözleriyle cevap verdi.

Binali Yıldırım, Bandırma-Bursa-Ayazma-Osmaneli Yüksek Hızlı Tren Projesi’nin Bursa Yenişehir kesimindeki Karahıdır şantiyesinde incelemelerde bulundu.

Çalışmalar sonrasında basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Bakan Binali Yıldırım, gazetecilerin CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce’nin "AK Parti çok iyi olduğu için değil, biz kötü olduğumuz için AK parti burada." sözlerini hatırlatması üzerine, şunları söyledi. "Sayın Muharrem İnce'nin sözlerinin doğruluk payı var ama atladığı bir şey var. AK Parti başarısız değil. AK Parti’nin açık ara başarısı o farkı ortaya koyuyor. AK Parti iktidarında muhalefet etmek çok kolay değil. Yani AK Parti’nin söylediği, yaptığının bir adım ilerisinde bir proje ortaya koyabilirseniz fark edilirsiniz. Koyamazsanız o zaman da sızlanmak da kaçınılmaz olur."

"THY'NİN BAŞARISINI CÜMLE ALEM TAKDİR EDİYOR"

Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan'ın THY'deki rötarlar yüzünden bütün programlara gecikmeli gitmesiyle ilgili eleştirisine ise Bakan Yıldırım, "Türk Hava Yolları, 2010 senesini dikkate aldığında büyük başarılara imza atan şirkettir. Bunu cümle alem takdir ediyor. Nasıl başarıya imza attı. 2003 yılında THY, sadece 60 noktaya uçuş yapıyordu. Şu anda ise 220 noktaya uçuş yapıyor. İç hatlarda 26 uçuş yapıyordu şu an ise 46 yere yolcu taşıyor. THY, 8,5 milyon yolcu taşıyordu. Şu anda 40 milyon yolcuyu taşıyor. 10 sene esamesi okunmayan bir şirketten bahsediyorum. Şu an için zamanında sefer yapma konusunda ikram noktasında hizmet kalitesi noktasında 2 yıl üzerinde Avrupa’nın en iyi şirketi seçildi. Bir süre önce grev yaşandı. Bu sürede de grev süresine aksamadan sefer yapıldı. Bu grev başka bir yerde olsaydı hiçbir uçak kalkmazdı. İngiltere'de bir uçak arızalandı. O gün bütün seferler iptal oldu. Böyle bir sorun yaşamadık. Gecikmeler elimizden olmayan nedenlerle yaşanabilir. İşi abartmanın anlamı yok. Atatürk Havalimanı şu anda müthiş bir yoğunluğu rağmen kapasitesinin yüzde 50 üzerinde çalışıyor. Günde bin 300 trafik oluyor. Normalde 600’dü. Bütün bunları dikkate alırsak biraz daha müsamaha ile yaklaşmamız lazım. Ben bakanımızın söylemini yani özünde bir sitem taşıdığını düşünüyorum. Onun hayıflandığı gecikmeden ziyade randevusuna toplantı sözüne vaktinde yetişememesidir. Onun üzüntüsüyle söylenen bir söz olarak kabul ediyorum." şeklinde konuştu.

"İYİYE İYİ, YANLIŞA YANLIŞ DEMELİYİZ"

Bakan Binali Yıldırım, hava yolu şirketlerinin daha gayretli çalışması gerektiğini belirterek, “Son 1 senede çok iyileşti. El birliğiyle daha iyisini başarmanın gayreti içinde olacağız. Sürekli olumsuz yanları ön plana çıkartmanın hizmetlerin devam etmesine, motivasyonun artmasına faydası yok. 10 kere eleştirirsek 1 kere de takdir etmemiz lazım. Takdir her zaman hizmetin kalitesini ve hızını artırır. Marifet iltifata tabidir. Buna göre iyiye iyi, yanlışa da yanlış demeliyiz." diye konuştu.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER