ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL7°C
Karla Karışık Yağmur
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 19 Kasım 2012 Pazartesi 17:35

Bakan Yıldırım'a 10. yıl sürprizi


Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım'a, bakan oluşunun 10. yıldönümü nedeniyle pasta sürprizi yapıldı.
    
Komisyonun AK Parti'li milletvekilleri, bakanlık bütçesinin görüşüldüğü TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda, 19 Kasım 2002'de bakan olan Yıldırım için sürpriz hazırladı. Binali Yıldırım, komisyon toplantı salonuna getirilen ve üzerinde ''10. yıl, Binali Yıldırım'' yazan; tren, gemi ve taşıt resmi olan pastayı kesti.
    
Pasta kestikten sonra kısa bir açıklama yapan Yıldırım, ''Benim için sürpriz oldu, beklemiyordum. Çok ince bir düşünce'' dedi.
    
Binali Yıldırım, pastadan kestiği ilk dilimi, Komisyon Başkanı Lütfi Elvan ile CHP İstanbul Milletvekili Ferit Mevlüt Aslanoğlu'na ikram etti.
    
Yıldırım, AK Parti'li bir milletvekilinin, ''Nice 10 yıllara Sayın Bakanım'' sözleri üzerine, şöyle konuştu:
    
''Biz onu şimdilik almayalım. Yıllar geçiyor ama yılların nasıl geçtiği önemlidir. Saçlarımız ağardı, beyazların miktarı daha azdı, şimdi siyahların miktarı daha az. 10 yılı boşuna geçirmedik. Ülkemize, insanımıza hizmet etmenin mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz. Burada yapılan konuşmaları çok önemsiyorum. Hiç bir zaman yapılanları küçümseme, inkar etme, görmezden gelme alışkanlığımız olmadı. Bu bizim kültürümüze de uymaz. Bu ülkede taş üstüne taş koyan, emek veren, hizmet yapan bütün bakanları, bürokratları şükranla anıyorum.
    
Her dönemde herkes hizmet yapmak isteyebilir, kimse görev yaptığında, hizmet yapmadan anılmak istemez ama Türkiye'nin bir gerçeği var. Eğer istikrar ve güven olmazsa, güçlü iktidarlar olmuyor. Güçlü iktidarlar olmazsa da hizmet yapmak isteseniz bile zamanınız olmuyor. 1939'dan bu yana Ulaştırma Bakanlarının görevde kalma süresi ortalama 8 ay. 8 ayda hangi bakan, hangi hizmeti yapabilir ki- 10 yıl doya doya hizmet ettik. Bundan sonra da aynı anlayışla bizler, bizlerden sonra da gelecekler hizmet etmeye devam edecektir.''
    
AK Parti Ağrı Milletvekili Ekrem Çelebi, Yıldırım'a, ''Son çılgın projeniz var mı-'' diye sordu. Yıldırım, bu soruya, ''Çılgın proje belki kulağa hoş geliyor ama yapacağımız her türlü işin, projenin, eğer insanımızın yaşam kalitesine bir katkısı varsa, hayatını kolaylaştırıyorsa o zaman bir anlam ifade eder. Yoksa hangi projeyi yaparsanız yapın, ülkenin geleceğine katkı sağlamıyorsa, o mutluluk vermez'' yanıtını verdi.
    
 

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER