ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Sisli
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Ocak 2013 Cuma 12:23

Bakan Yıldırım Ödemiş’e geliyor


Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, 40 bin metrekarelik alana kurulacak Ödemiş Devlet Hastanesi’nin temelini atmak için İzmir'in Ödemiş ilçesine geliyor. Yıldırım, temel atma töreninden sonra AK Parti ilçe örgütleriyle de görüşecek.

Bakan Yıldırım, bir dizi programa katılmak için yarın İzmir’e geliyor. Ayağının tozuyla Ödemiş ilçesine gidecek olan Yıldırım, Ödemiş Devlet Hastanesi’nin temelini atacak. Yaklaşık 40 bin metrekarelik alana inşa edilecek hastane, bodrum ile birlikte 6 katlı olacak. 264 yatak kapasitesi, 8 ameliyathanesi, 21 yoğun bakım ünitesi, 19 diyaliz ünitesi ve 14 yataklı acil müşahade odasıyla İzmir’in en büyüklerinden biri olacak hastanende, 190 kişilik konferans salonu da bulunacak. Yaklaşık 29 milyon TL’ye yapılması planlanan hastanenin, 2014 Ekim ayında hizmete girmesi bekleniyor.

Bakan Yıldırım, temel atma töreninden sonra Saray Salonu’nda AK Parti İzmir ilçe teşkilatları ile biraraya gelecek ve bir konuşma da yapacak. Daha sonra İzmir'de Ege Palas Oteli’ne geçerek, İzmir Gücü Spor Vakfı (İZVAK) tarafından düzenlenen 1. Devre Futbol Ödül Töreni'ne katılacak. Son olarak ise İstanbul Teknik Üniversitesi Mezunları Derneği tarafından düzenlenen akşam yemeğine katılacak. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER