ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 23 Nisan 2013 Salı 21:03

Bakan Yıldırım, 23 Nisan gala şenliğine katıldı

Bakan Yıldırım, 23 Nisan gala şenliğine katıldı


Uluslararası 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Gala Özel Programı, İzmir Halkapınar Spor Salonu’nda yapıldı. Gala şenliğine katılan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, dünyada çocuklara yönelik tek bayramı olan ülkenin Türkiye Cumhuriyeti olduğunu söyledi.

Bakan Yıldırım yanı sıra İzmir Valisi Cahit Kıraç, İl Emniyet Müdürü Ali Bilkay, İl Milli Eğitim Müdürü Vefa Bardakçı, AK Parti İzmir milletvekillerinin de hazır bulunduğu gala şenliğine binlerce vatandaş da katıldı. Şenlikte konuşan Bakan Yıldırım, bugünün sadece bir bayram olmadığını belirterek, “Bugün Osmanlı'dan sonra yedi düvele karşı bağımsız Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşu ilan edildi. Meclisimiz yeni cumhuriyetin kuruluşunu müjdelerken bu ülkenin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları da dünyaya bir mesaj veriyor. Verilen mesaj şudur: ‘Bu gün sadece Türkiye Cumhuriyeti’nin ulusal egemenlik günü değil aynı zamanda çocuklarımızın da geleceğimiz olan sizlerin de bayramıdır. Düşünün ki dünyada çocuklara yönelik tek bir bayramı olan ülke var. O ülkenin adı da Türkiye Cumhuriyeti’dir.” dedi.

İzmir’in 35. Uluslarası 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinliklerine ev sahipliği yaparak uluslar arası arenada bir sınavdan daha geçtiğini ifade eden Yıldırım, “İzmir, EXPO 2020 adaylığını da başarı ile kazanacaktır. Bugün 93. yıl dönümünü düzenlediğimiz Ulusal ve Egemenlik Çocuk Bayramı’nı tekrar kutluyorum. Bu vesile ile İzmir bir kez daha dünyaya böylesine önemli organizasyonları, uluslararası etkinlikleri ne kadar başarı ile ne kadar güzel gerçekleştireceğini göstermiş ve bunun haklı gururu olarak da EXPO 2020’ye talip olmuştur. Bu yıl sonunda gerçekleşecek seçimlerde İzmir almayı başaracaktır." diye konuştu.

İzmir’de gerçekleştirilen kutlamalarda bu yıl 46 ülkeden 714 çocuk ağırlandı. Gala şenliğinde ülkelerini temsil eden çocuklar sergiledikleri gösterilerle büyük beğeni topladı. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER