ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Sisli
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 22 Şubat 2014 Cumartesi 15:15

Bakan yardımcıları, Karabük'te


Sağlık Bakan Yardımcısı Agah Kafkas, "Türkiye, dünyada layık olduğu yere emin adımlarla yürümeye devam mı edecek yoksa rayından çıkartmaya mı çalışacak birileri? Devletle milletin barışması devam mı ettirecek yoksa yine eski kodlarına dönüp milleti ezmeye mi devam edecek? Bu tercih, onun tercihidir" dedi.
Kafkas, Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Muhammet Balta, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Hasan Murat Mercan, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakan Yardımcısı Kutbettin Arzu, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakan Yardımcısı Yahya Baş, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Abdurrahman Arıcı, Karabük Valisi İzzettin Küçük'ü ziyaret etti.
Küçük'ten kent hakkında brifing alan bakan yardımcıları adına konuşan Kafkas, arkadaşları eski Kalkınma Bakan Yardımcısı ve AK Parti Karabük Belediye Başkan adayı Mehmet Ceylan'a destek vermeye geldiklerini söyledi.
Bütün bakan yardımcılarıyla gelmeyi planlandıklarını ancak yoğunluk nedeniyle bazı arkadaşlarının gelemediğini anlatan Kaflas, "Ceylan Bey'e destek hem de bakanlıklarımızın faaliyetlerini görmek için geldik. Karabük'e yıllardır gelip giden birisiyim. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin Bey'in, eski Orman Genel Müdürü Osman Kahveci'nin Karabüklü olmasının kentin kalkınması ve gelişmesine büyük katkıları oldu. Biz bu katkıları yerinde görmek istiyoruz. Karabük Üniversitesine (KBÜ) bayıldım. Türkiye'de sanıyorum, emsallerinin hiçbiriyle kıyaslanamayacak şekilde başarı sağladı" diye konuştu.
Karabük'ün gelişmesinin merkezdeki atılım ve yerel dinamiklerin 30 Mart'ta birleşmesiyle yoğunlaşacağını belirten Kafkas, Kardemir Karabükspor'un da muhteşem başarı sağladığını dile getirdi.
Nüfus oranıyla Kardemir Karabükspor'un başarısına bakıldığında, dayanışma kültürünün çok yüksek olduğunun görüldüğüne işaret eden Kafkas, "KARDEMİR'in yaşıyor ve yaşatılıyor olmasının, gelişmesinin Karabük'ün gelişmesine çok ciddi katkıları olduğunu görüyoruz. Cumhuriyetle doğmuş bir kent, KARDEMİR ortadan kaldırılarak neredeyse Karabük'ün makus talihi gidiyordu. O dönemlerde ben Hak-İş Konfederasyonu'ndaydım, çok ciddi mücadeleler verdik. Bugün artık KARDEMİR dünya şirketi haline geldi, sektörümüzün Türkiye'nin marka değerine katkı veren şirket haline geldi" ifadesini kulandı.
- KARDEMİR ziyareti
Bakan yardımcıları, daha sonra kendilerine tahsis edilen otobüsle Karabük Demir ve Çelik Fabrikaları'na (KARDEMİR) geçti.
Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan, KARDEMİR Yönetim Kurulu Başkanı Muttullah Yolbulan ve KARDEMİR Genel Müdürü Fadıl Demirel tarafından karşılanan bakan yardımcıları, merkez yemekhanesinde işçilerle yemek yedi.
Arslan, burada yaptığı konuşmada, KARDEMİR işçisine ve KARDEMİR'e verdikleri desteklerden dolayı bakan yardımcılarına teşekkür etti.
Sağlık Bakan Yardımcısı Agah Kafkas ise 30 Mart seçimlerinin, Türkiye'nin üçüncü bin yılın başındaki onurlu yürüyüşüne devam edip etmeyeceğinin seçimi olacağını dile getirdi.
Türkiye'nin dibe vurduğu dönemlerde KARDEMİR'in de çok kötü günler geçirdiğini, göreve geldiklerinde mücadelelerle 20 milyon lialık katkı ve borçlarının yapılanmasıyla KARDEMİR'i kurtardıklarını belirten Kafkas, "Dün bir adım ray döşeyemiyordu Türkiye, bugün artık rayını kendisi üreten ülke oldu. KARDEMİR Karabük'ün marka değerinin ötesinde Türkiye'nin marka değerine katkı vermiştir. Dünyada ray üreten kaç tane demir çelik tesisi vardır? KARDEMİR, bugün ray üretmektedir" değerlendirmesinde bulundu.
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın "adamlığın doruğu" olduğunu belirten Kafkas, şu ifadelere yer verdi:
"Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti'nin 2. adamları, bakan yardımcıları olarak bizi belediye meclis üyesi sayabilirsiniz. Karabük, üçüncü bin yılın başında Mehmet Ceylan'la her alanda büyük adımlar atacak. Bundan sonra daha sık gelip gideceğiz. Karabük halkının direnme gücünün, demokrasi sevdasının tanığıyım.
Türkiye, istikrarı mı oylayacak, dünyada layık olduğu yere emin adımlarla yürümeye devam mı edecek yoksa rayından çıkartmaya mı çalışacak birileri? Devletle milletin barışmasını devam mı ettirecek yoksa eski kodlarına dönüp milleti ezmeye mi devam edecek? Bu tercih, onun tercihidir. Onun için 'uzun adam' dedikleri adam, adamlığın doruğudur bana göre. Sayın Başbakanımız adam gibi adamdır. Onun bundan sonraki üçüncü bin yılın başında bu milletle onurlu yürüyüşünü sürdürüp sürdürmemesi mücadelesidir. Ben herkesten ciddi destek bekliyorum. Kendileri için, yarınları için, çocukları için..."
Bakan yardımcıları, daha sonra Demirel'den brifing aldı.
 

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER