ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL14°C
Hafif Sağanak Yağışlı
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 11 Mayıs 2013 Cumartesi 20:31

Bakan Şahin: Çatışmanın kazananı olmaz, millet çatışma istemiyor

Bakan Şahin: Çatışmanın kazananı olmaz, millet çatışma istemiyor


Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz programları kapsamında geldikleri Sivas’ta Sivas Sevgi Evleri Çocuk Yuvası ve Kız Yetiştirme Yurdu Hizmet Binası'nın açılış töreninde açılış törenlerine katıldı.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, burada yaptığı konuşmada, Sevgi Evleri'nin ülke genelinde 3 bin çocuğun sevgi ve muhabbet içerisinde yetiştiği ortamlara dönüştüğünü belirtti. Bunu yeterli bulmadıkları ve çocukların hayatın içinde aileleriyle birlikte yaşamasını istediklerini kaydeden Bakan Şahin, "Eğer yoksulluktan dolayı bir aile çocuğunu bırakmak zorunda kalıyorsa bu doğru değil, çocuğun en doğru yetişeceği yer kendi ailesinin yanıdır dedik ve 48 bin çocuğumuzu mali destekle ailelerinin yanına gönderdik. Çocuk evleri açıyoruz. 3 bin çocuğumuzu şehirlerin içinde apartman dairelerinde hayatın içinde yetiştiriyoruz.” şeklinde konuştu.

10 yılda siyasette uyum içinde olanın kazandığını gördüğünü anlatan Bakan Şahin, “Uyumdan herkes kazanır. Çatışmanın kazananı olmaz. Bu millet çatışma istemiyor. Millet kendi yaşamıyla ilgili uyum güzel işler istiyor." dedi.

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz ise "Hiç şüpheniz olmasın Allah bir kulunu severse onu kullarına da sevdirir dolayısıyla Biz Allah’la muhatap olalım. İnsan en temel değer. Çünkü Allah’ın yeryüzündeki halifesi. İnsana hizmet eden Hakka hizmet etmiş olur." ifadesini kullandı.

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici ise Şeyh Edebali’nin bir sözüne atıfta bulunarak "Yüksekte olanların çok daha sorumlu davranması ve temkinli olması lazım. Bu devletin malı asla şahısların malı değildir. Devletin malını kendi malı gibi zannedenler, yetkisini kendi yetkisi gibi kullananlar asla unutmasınlar ki bir gün bunun hesabıyla karşı karşıya gelirler." görüşünü savundu.

Konuşmaların ardından Bakanlar Fatma Şahin, Binali Yıldırım, İsmet Yılmaz ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik ile BBP Genel Başkanı Mustafa Destici açılış kurdelesini birlikte kesti.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER