ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL32°C
Parçalı Bulutlu
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Eylül 2014 Perşembe 12:27

Engellilere Söz Verdi

Bakan Nabi söz verdi

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, “Bunun için bu uygulandırma süreci inşallah, bundan sonra mümkün olan en yüksek düzeyde erişimi sağlayacak bir fırsatı bize sağlamış olacak” dedi.


Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, engelli vatandaşların sağlanan imkanlardan mahrum bırakıldığını ifade ederek, “Bunun için bu uygulandırma süreci inşallah, bundan sonra mümkün olan en yüksek düzeyde erişimi sağlayacak bir fırsatı bize sağlamış olacak” dedi.

Milli Eğitim Bakanı Avcı, Sheraton Kongre Merkezi’nde düzenlenen ‘Özel Eğitimin Güçlendirilmesi Projesi Kapanış Konferansı’na katıldı. Konferansın kapanış konuşmasını yapan Bakan Avcı, projenin önemine vurgu yaparak, “Projenin normal kapanışından bahsediyoruz. Bu bir son değil aslında başlangıç. Bu projenin kazanımlarını eğitim sistemine aktarımlarını hep birlikte bulacağız. Projenin bizim açısından en önemli özelliklerinden birisi uygulanacak testlerin uygulanması meselesi. Engellilerimizi ne yazık ki sağlanan imkanlardan mahrum bıraktık. Bunun için bu uygulandırma süreci inşallah, bundan sonra mümkün olan en yüksek düzeyde erişimi sağlayacak bir fırsatı bize sağlamış olacak” diye konuştu.
 

KAYNAK:
İHA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER