ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL33°C
Az Bulutlu
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 30 Nisan 2013 Salı 16:06

Bakan Kılıç, Fenerbahçe'ye güveniyor


Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Fenerbahçe'nin, Şükrü Saraçoğlu'ndaki inancını Benfica deplasmanına taşıdığı takdirde gol yemeyip gol atacağını belirterek, "Bu disiplinle devam ettiği takdirde Türkiye'ye bir kupa kazandırabilir" dedi.
     Kılıç, Fenerbahçe'nin 2 Mayıs Perşembe günü deplasmanda UEFA Avrupa Ligi yarı final rövanş maçında Benfica ile yapacağı karşılaşmayı, AA muhabirine değerlendirdi.
     "Fenerbahçe'nin Benfica maçında şansını nasıl görüyorsunuz-" sorusu üzerine Kılıç, daha ilk maçtan önce Fenerbahçe'nin tur atlayacağına olan inancını ifade ettiğini söyledi.
     "Maç başlarken stadyumda taraftarlara Şükrü Saraçoğlu'nda, 'skor 2-0 Fenerbahçe'nin lehine' dedim. Aslında 3-0'da Fenerbahçe'nin lehine olabilirdi ama direkler Fenerbahçe'nin çok farklı galibiyetine engel oldu" diyen Kılıç, 1-0 galibiyetin önemli bir avantaj olduğunu vurguladı.
     Kılıç, "Fenerbahçe, İstanbul'daki disipliniyle ve performansıyla deplasmanda mücadele ettiği taktirde ki o inanç var... Aykut Kocaman'la da görüştüm. Takım Saraçoğlu'ndaki inancını deplasmana taşıdığı takdirde gol yemez gol atar, turu atlayacağına inanıyorum" dedi.
     "Aykut Kocaman size ne dedi-" sorusuna Kılıç, "Aykut Kocaman, takımın disiplinli oyunundan hayli memnundu ama daha farklı bir galibiyet olabilecekken olmaması, elbette onun açısından da üzücü bir durum" yanıtını verdi.
     Suat Kılıç, "Buradan bir şampiyonluk çıkar mı-" sorusuna ise şu cevabı verdi:
     "Ben Fenerbahçe'nin final oynayacağına inanıyorum. Fenerbahçe'nin finalde yüzde 50 şansı var. Bu disiplinle devam ettiği takdirde Türkiye'ye bir kupa kazandırabilir. Burada kazanan Türkiye olur. Olimpiyat yolunda Türkiye'nin imajına çok büyük katkı sağlar. Türkiye'nin puanının yükselmesi konusunda ciddi bir avantaj sağlar. Türk futbolunda moral düzeyinin yükselmesi anlamında da önemli bir hamle olur.
     Göğsünde Ayyıldız taşıyan her takım, Türk Milli Takımı'dır, tüm taraftar takımlarının da böyle yaklaşması lazım. Hangi takımın taraftarı olursak olalım, Ayyıldızlı forma ile sahaya çıkan her takım bizim milli takımımız. Ben öyle destekliyorum şahsen, Fenerbahçe'li olduğumdan değil. Ayyıldızlı formaya tutkun olduğumdan, her Türk takımının yabancılarla olan müsabakalarında desteklenmesi gerektiğine inanıyorum."
    

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER