ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL3°C
Kar Yağışlı
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Şubat 2013 Pazartesi 16:49

Bakan Güler: "Herkes elini taşın altına koysun"

Bakan Güler: "Herkes elini taşın altına koysun"


İçişleri Bakanı Muammer Güler, barış sürecinde herkesin elini taşın altına koyma vakti geldiğini, Türkiye’nin önündeki prangalardan artık kurtulması gerektiğini söyledi.

        İki günlük ziyaret kapsamında Mardin’de bulunan İçişleri Bakanı Muammer Güler, Midyat ve Ömerli ilçesini ziyaret etti. Mardin Valisi Turhan Ayvaz, Belediye Başkanı Beşir Ayanoğlu ile birlikte Midyat Belediye başkanı Şeyhmus Nasıroğlu’nu ziyaret eden Bakan Güler belediye önünde kurbanlar kesilerek karşılandı. Bir süre belediye Başkanı Nasıroğlu ile görüşen İçişleri Bakanı Muammer Güler, daha sonra Midyat esnafını ziyaret etti. Vatandaşların yoğun ilgisi ile karşılaşan Bakan Güler, ardında AK Parti Midyat ilçe binasının açılışını yaptı.

        Burada konuşma yapan İçişleri Bakanı Muammer Güler, barış sürecinin başlaması ile birlikte bu yolda herkesin elini taşın altına koyma vakti geldiğini, Türkiye’nin önündeki o prangalardan artık kurtulması gerektiğini söyledi. Ortak geleceğe, ortak hedeflere hep birlikte bakmak gerektiğini ifade eden Bakan Güler, "Farklılıkları, çeşitlilikleri zenginlik sayarak, hangi etnik kökenden olursa olsun, hangi inançtan olursa olsun, biz bu topraklarda yüzyıllarca beraber hoşgörü içinde uzlaşı içinde birbirimize hakkına hukukuna saygı göstererek yaşadık. Midyat ve Mardin bunun örneği olmuştur.” dedi. Birlik ve beraberliğin artık bozulmasını istemediklerini belirten Bakan Güler, şöyle konuştu: "Bizim birliğimize, huzurumuza göz dikenlerin bu işten vazgeçmelerini istiyoruz. Çözüm sürecinde herkes elini taşın altına koysun. Herkes samimiyetle davransın. Türkiye’nin geleceğini beraber inşa edelim. Çocuklarımız bizden bunu bekliyor. Allah birlik ve beraberliğimizi bozmazsın.”

        AK Parti ilçe binasının açılışını yapan Bakan Güler daha sonra Ömerli Belediye Başkanı Yılmaz Altındağ’ı ziyaret etti. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER