ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL8°C
Yağışlı
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 06 Nisan 2013 Cumartesi 20:24

Bakan Eroğlu: Terör bu topraklardan def edilmeli


Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, vatan topraklarından terörün def edilmesi gerektiğini söyledi.

        Veysel Eroğlu Uşak'ta geçirdiği rahatsızlığın ardından bugün geldiği Kütahya'da günler öncesinden belirlenen programını iptal ederek önce Kütahya İl Özel İdaresi'ndeki İl Koordinasyon Toplantısı'na katıldı. Eroğlu, Uşak'ta dün geçirdiği rahatsızlığı hatırlatarak dinlenmesi gerektiğini ancak bazı günlerde 16 ile 18 saat arasında çalıştıklarını belirtti.

        Salonda bulunan bir kişinin tezahüratı üzerine Eroğlu, "Zaten rahatsızım birde sen heyecanlandırma." dedi. Bakan Eroğlu, buradaki toplantının ardından yapımı sona eren 10 tesis ile inşa edilmesi planlanan 17 tesisin açılışını gerçekleştirmek için Dumlupınar Kapalı Spor Salonu'na geçti.

        Dumlupınar Kapalı Spor Salonu'nda düzenlenen temel atma ve tesis açma töreni, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.

        Programda Devlet Su İşleri Genel Müdürü Akif Özkaldı, AK Parti Kütahya milletvekilleri Prof. Dr. Vural Kavuncu ve Vural Kavuncu ile Kütahya Valisi Kenan Çiftçi’nin konuşmalarının ardından halkı selamlayarak kürsüye çıkan Eroğlu, Kütahya'da olmanın mutluluk verdiğini ifade etti.

    "TEK VATAN TEK MİLLET TEK BAYRAK TEK DEVLET DİYORUZ"

        Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, vatan topraklarından terörün def edilmesinin gerektiğini belirterek, şöyle devam etti: "Terörü def etmemiz lazım. Başbakanımız bu iş için kolları sıvadı ve bütün mesaisini buna harcıyor. Neticede bu vatan için, bu bayrak için çalışıyor. Fakat şundan asla fedakârlık edemeyiz. Biz diyoruz ki tek vatan tek millet, tek bayrak tek devlet. Bunlardan asla fedakârlık edemeyiz. Bu vatan topraklarından bir karış dahi kimseye verdirmeyiz. Bunu özellikle söylüyorum. Bu millet İstiklal Harbi'nde yokluklar içinde ne destanlar yazdı. Şu anda güçlü bir ekonomi, kudretli bir devlet var. Allah’ın izniyle şu terör belasını inşallah çözeceğiz. Buna kararlıyız. Çünkü bu Milli Birlik ve Kardeşlik Projesi'dir. Bunun çözümünü istememek saçmalıktır. Kardeşliğimizi, milli birlik ve beraberliğimizi güçlendirmemiz lazım."

        "21. ASIR BU MİLLETİN ASRI OLACAKTIR"

        AK Parti ve hükümet programlarında yer alan çalışmalara da değinen Eroğlu, geçmişte yapılan hataların sona erdiğini, şimdi işlerin daha hızlı yapıldığını dile getirdi.

        "Geçmişte yapılan hizmetler oldukça uzun yıllar sürüyor ya da yapılmıyordu.” diyen Eroğlu, “Milletten toplanan vergiler bir takım bankalar vasıtasıyla veya kurulan sahte şirketlerle hortumlanıyordu. Yapılan ihalelerde değerinin kat be kat üzerinde fiyatlar veriliyordu. Onun için bir gölet 15–20 yılda bitmiyordu. 3–4 milyon TL’ye bitecek gölet 40 trilyona ancak tamamlanabiliyordu. 20–30 yılda biterse de çok büyük bir açılış merasimi yapılıyordu. Küçük bir göletin temel atmasına Bakanlar Kurulu gidiyordu. Allah’a şükür artık o dönemleri kapattık. Şimdi artık hizmet zamanı. Şimdi artık büyük hedefleri ortaya koyma zamanı. Artık Türkiye’nin, bu milletin yıldızı parlaktır. 21. asır bu milletin asrı olacaktır. Türkiye, 26. sıradan aldığı ekonomiyi 16. sıraya yükseltti. Ama biz büyük bir milletiz, şanlı bir tarihimiz var. Bu 16. sıra da bizleri tatmin etmiyor. İnşallah Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yılında Allah’ın izniyle Türkiye’yi dünyadaki 10 büyük ekonomi arasına taşıyacağız. Başbakanımızın liderliğinde Türkiye büyüyor. İnşallah çok daha büyüyecek."

        "ZAFER HAVALİMANI İLE KOLAYCA ULAŞILAN İL OLDU"

        Türkiye’nin dördüncü büyük havalimanı ve ülkenin ilk bölgesel havalimanı olma özelliğini taşıyan Zafer Havalimanı'nın Kütahya’ya büyük katma değer kattığını işaret eden Eroğlu, “Artık umreye, hacca gitmek için, yurt dışına gitmek için İstanbul’a veya başka illere gitmeye gerek kalmadı. İnşallah Zafer Havalimanı ile buralara kolaylıkla ulaşabilinecek. Almanya'ya başlayan seferler gibi diğer yurt dışı seferleri de inşallah başlayacak. Ben sanıyordum ki sadece İstanbul’da su problemi var. Meğer Türkiye’de 58 yerde su sıkıntısı varmış. Bunları kökünden çözdük. Suyu olmayan 58 şehre, Kars’tan-Edirne’ye, İzmir’den İçele, Şanlıurfa’dan Sivas’a kadar olan bütün yerleşim yerlerine suyu götürdük. Bu meseleyi 3-5 yıllığına değil, 50-60 yıllığına çözdük. Bakanlık olarak 2013 yılını atılım yılı ilan ettik.” şeklinde konuştu.

        Eroğlu, temeli atılan tesislerin müteahhitlerinden açılış tarihleri konusunda söz alan Eroğlu, Aslanapa Kureyşler Barajı ve Altıntaş Beşkarış barajlarının temelleri ve açılışlarını yaptı.

        Daha sonra Kütahya’da yapımı tamamlanan 10 tesisin temeli ile 17 tesisin açılışı Bakan Eroğlu ve Kütahya protokolünün butona basmasıyla yapıldı.

        Bakan Eroğlu, Dumlupınar Kapalı Spor Salonu'ndaki açılış töreninin ardından Milli Türk Talebe Birliği'nin Kütahya Şubesi'nin açılışını gerçekleştirdi.

        Milli Türk Talebe Birliği'nin (MTTB) 12 Eylül 1980 darbesinde kapatıldığını ancak gönüllerde farklı bir yeri olduğuna dikkat çeken Eroğlu, " MTTB aradan geçen uzun bir zamandan sonra yeniden açılması ve Kütahya'da şubesinin kurulması beni çok duygulandırdı. Bu şehrin fahri hemşehrisi olarak bugüne tanıklık etmek için geldim, hayırlı olsun. Gençler sizlere güveniyoruz. Geleceğimizin teminatı gençlerdir. Gençliğe önem vermeyen gelecek için bu vatanı bayrağı seven gençleri yetiştirmeyen gençler tarih sahnesinden kısa sürede silinecektir. İnşallah türkiye daha çok büyüyecek ve 21. asra kısa sürede damgasını vuracaktır. Ben buna inanıyorum." ifadelerini kullandı.

        Konuşmasının ardından MTTB Şubesi'nin kurdelesini kesen Eroğlu, karayolu ile Ankara'ya hareket etti.
 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER