ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Rüzgarlı
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Nisan 2013 Perşembe 20:00

Bakan Eroğlu, kaymakam adaylarına hitap etti


Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, "Bu asır bizim milletimizin asrı olacaktır. Buna yürekten inanıyorum. Tabii bunun için birlik, beraberlik ve kardeşliğimizi daha da geliştirmemiz lazım" dedi.
    
Eroğlu, İçişleri Bakanlığı Eğitim Dairesi Başkanlığında, 98. dönem kaymakam adaylarına hitap etti.
    
Kaymakamlık mesleğinin, önemine işaret eden Eroğlu, "Sizler seçilmiş insanlarsınız. 10 binlerce kişinin arasından siz bileğinizin hakkıyla bu güzel vazifeyi üstlendiniz. İnşallah ülkemize çok güzel hizmetler yapacağınıza yürekten inanıyorum" ifadesini kullandı.
    
Makamların, geçici olduğunu vurgulayan Eroğlu, "Yakında bir yere kaymakam olarak tayin olacaksınız. Oradan ayrılırken, insanlar iki şey söyler. 'İyi ki defolup gitti' denilebilir. Bir de 'O kadar büyük hizmetler yaptı ki giderken hepimiz ağladık' şeklinde temennide bulunur. Tabii siz de inşallah buna layık olacaksınız. Buna inanıyorum" diye konuştu.
    
Türkiye'nin coğrafi ve stratejik konumunun önemine dikkati çeken Eroğlu, "Burada hayatta kalmanın tek yolu güçlü olmaktan geçiyor. Burada güçlü olmayan hayatta kalamaz. Çünkü burası, bütün dünyanın gözünün üstünde olan çok önemli bir nokta" dedi.
    
Eroğlu, Türkiye'nin büyük hedefleri olduğunu vurgulayarak, büyük hedefleri bulunmayan milletlerin, tarih sahnesinden silineceğini dile getirdi.
    
21. yüzyılın, büyük düşünenlerin asrı olacağını ifade eden Eroğlu, "Bu asır da bizim milletimizin asrı olacaktır. Buna yürekten inanıyorum. Tabii bunun için birlik, beraberlik ve kardeşliğimizi daha da geliştirmemiz lazım" diye konuştu.
    
Eroğlu, 1800'lü yıllardan itibaren Türkiye'yi yok etmek ve Osmanlı Devleti'ni parçalamak için "Şark Meselesi" adlı bir projenin, İngiltere ve Rusya gibi ülkelerce ortaya atıldığını, Balkan Savaşları, Çanakkale Savaşı ve Kurtuluş Savaşı'nda büyük acılar yaşandığını anlatan Eroğlu, "Ama artık bu acıları yaşamaya tahammülümüz yok" ifadesini kullandı.
    
Orman ve Su İşleri Bakanlığının faaliyetlerine ilişkin bilgiler de veren Eroğlu, paradan ziyade sevk ve idarenin çalışmalarda çok daha fazla önem taşıdığını, geçmiş deneyimlerinden gördüğünü söyledi.
    
Kaymakam adaylarından, kendilerine güvenmelerini ve büyük işler başarma hedefiyle hareket etmelerini isteyen Eroğlu, özgüven, iyi niyet ve şevkle çalışıldığında her sorunun çözüleceğini belirtti.
   
Mevzuatın çok iyi bilinmesi ve işlerin takibinin yapılması gerektiğine dikkati çeken Eroğlu, kaymakam adaylarına, "Gittiğiniz her ilçede kendinize bir eylem planı hazırlayın ve hedef koyun" önerisinde bulundu.

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER