ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Parçalı Bulutlu
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 12 Mart 2014 Çarşamba 19:50

Bakan Eroğlu: Balıkesir'e 11 yılda 1 milyar liralık yatırım yapıldı


Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Balıkesir'in Türkiye'de en çok yatırım alan illerin arasında olduğunu belirterek, şehre 11 yılda 1 milyar liralık yatırım yaptıklarını söyledi.

Balıkesir'de çeşitli ziyaret, temel atma törenlerine katılmak üzere Balıkesir'e gelen Bakan Eroğlu, ilk olarak sabah saatlerinde Bandırma, Manyas ve Bigadiç ilçelerinde düzenlenen törenlere katıldı. Ardından Balıkesir'e gelen Bakan Eroğlu, Vali Ahmet Turhan'ı makamında ziyaret etti. Ziyarette AK Parti Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ahmet Edip Uğur, Milletvekilleri Cemal Öztaylan ve Tülay Babuşçu da hazır bulundu.

Ziyarette basına brifing veren Bakan Eroğlu, Uğur'un projelerine de destek verdiklerini belirterek, "Edip kardeşimize her zaman desteğimiz tam. Kendisini Bigadiç'e yapılacak olan Madran Barajı ve sulaması, Çay Deresi Projesi ve Edremit Körfez'ine yapmayı düşündüğü su arıtma tesisine bizde bakanlık olarak desteğimizi vereceğiz. Edip kardeşimiz göreve başladıktan sonra bu projelere hemen başlayıp ivedilikle bitireceğiz İnşallah." dedi.

Bakan Eroğlu, Valilik ziyaretinin ardından Edremit'te düzenlenen temel atma törenine katılarak Burhaniye'ye geçti. Burhaniye'de AK Parti seçim bürosu açılışını gerçekleştirdi.

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER