ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL17°C
Parçalı Bulutlu
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Eylül 2013 Cuma 21:12

Bakan Ergün Kocaeli'de


Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklayacağı demokratikleşme paketinin, demokratik seviye açısından çok önemli ve yeni bir aşamaya gelindiğini dünyaya göstereceğini belirterek, "Türkiye demokratikleşmesini, zenginleşmesini ve kalkınmasını devam ettiriyor" dedi.
İzmit Belediyesi tarafından yapılan Cumhuriyet Çocuk Parkı'nın açılış töreninde konuşan Ergün, AK Parti'nin çok büyük hedeflerle yola çıktığını, Türkiye'nin son 10-11 yıl içinde demokrasisini çok geliştirdiğini, milli gelirini 3-4 kat artırarak, orta gelir düzeyindeki ülkeleri yakaladığını belirtti.
Türkiye'nin demokratikleşme ve kalkınma yolunda çok büyük mesafeler katettiğini aktaran Ergün, şunları söyledi:
"Daha da alacağı çok mesafe var. Allah nasip ederse, pazartesi günü Başbakanımızın açıklayacağı demokratikleşme paketi, Türkiye'de demokratik seviye açısından çok önemli yeni bir aşamaya geldiğimizi bütün Türkiye'ye, bütün dünyaya göstermiş olacaktır. Türkiye demokratikleşmesini, zenginleşmesini ve kalkınmasını devam ettiriyor."
Ergün, Türkiye'yi geliştirmeye, yenilemeye, demokratikleştirmeye ve zenginleştirmeye devam edeceklerini, şehirler için de 2023 hedefleri belirlediklerini kaydederek, "Bu, 2023'e kadar buradayız demek. 2023'ün Türkiye'sini, cumhuriyetimizin 100. yılının Türkiye'sini inşa etmek için yola çıktık. Bunda da kararlıyız. 2023'ün Türkiye'sini, 2023'ün şehirlerini inşa ediyoruz. O zamana kadar işin başındayız, millerimizle beraber, halkımızla beraberiz" ifadesini kullandı.
Konuşmasının ardından Bakan Ergün, Kocaeli Valisi Ercan Topaca ve İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, parkın açılış kurdelesini kesti. Daha sonra vatandaşlarla sohbet eden Ergün, park içindeki Medya Evi'ni de gezdi.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER