ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Parçalı Bulutlu
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 08 Haziran 2013 Cumartesi 17:31

Bakan Eker, İzmir'de


Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, İzmir'de AK Parti ilçe binalarına yapılan saldırıların millete ve milletin değerlerine yapılmış saldırılar olduğunu söyledi
Mehdi Eker, İzmir programı kapsamında Vali Mustafa Toprak'ı makamında ziyaret etti. Ziyarette İzmir'in tarım ve hayvancılık konusunda potansiyeline dikkat çeken Bakan Eker, kentte devam eden ve yapılması planlanan projelerle ilgili değerlendirmede bulunmak üzere bir araya geldiklerini ifade etti.
Vali Toprak ise Bakan Eker'in Diyarbakır'daki projelere büyük katkılarını gördüklerini anımsatarak İzmir'de de projelerle ilgili verdiği desteklerden dolayı teşekkür etti.
Mehdi Eker daha sonra AK Parti İzmir İl Başkanlığı'nı ziyaret etti. Eski Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay'ın da katıldığı ziyarette konuşan Eker, AK Parti Karşıyaka ve Çiğli İlçe Başkanlığı binalarına yapılan saldırılara dikkati çekerek İzmir teşkilatına geçmiş olsun dileklerini iletti.
AK Parti'nin milletin partisi olduğunu, hiçbir siyasi partinin milletin derin bağlarından ve birikiminden güç alıp bu kadar yaygın bir büyük organizasyon haline gelemediğini dile getiren Eker, "AK Parti teşkilatına yapılan saldırı esasen millete ve milletin değerlerine yapılan saldırıdır. Hiçbir mazeret böyle bir saldırıyı meşru gösteremez. O nedenle bunu kınıyorum' dedi.
AK Parti'nin kurulduğu günden bu yana demokratikleşme, sivilleşmeyle yeni bir siyaset anlayışı getirdiğini söyleyen Eker, "Bunu Türkiye'ye yerleştirmeye, kurumsallaştırmaya çalışan bir partinin bu şekilde saldırılara maruz kalması son derece üzücüdür. Bu saldırı millete ve milletin değerlerine yapılmış bir saldırıdır.
Kime ve neye hizmet ettiği belli olmayan ama Türkiye'ye zarar verdiği kesin olan bu tür eylemlerle AK Parti'nin zayıflatılması mümkün değildir" diye konuştu.
Bakan Eker, AK Parti'nin milletten güç aldığını, milletin sevgisiyle büyüdüğünü, milletin her fırsatta bu sevgisini gösterdiğini belirterek, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a Atatürk Havalimanı'nda yapılan karşılamanın bunun en küçük göstergelerinden biri olduğuna işaret etti.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER