ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Yağışlı
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Haziran 2013 Pazar 19:53

Bakan Eker: Çözüm süreci planlandığı şekliyle gelişiyor

Bakan Eker: Çözüm süreci planlandığı şekliyle gelişiyor


Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, hükümetin başlattığı barış sürecinin hiçbir sorun çıkmadan devam ettiğini belirterek, "Biz bu yola parti olarak hedef koyduk ve ilerleyeceğiz. Şuana kadar gelişmeler hamdolsun müspet, olumlu. Planlandığı şekliyle gelişiyor. Bundan sonra yapacağımız şey bunu halkımıza anlatmaktır." dedi.

AK Parti Diyarbakır İl Başkanlığı'nda düzenlenen 'Kadının Süreçteki Rolü' toplantısına katılan Bakan Eker, devam eden barış sürecine değindi. Barış süreciyle birlikte ‘gözyaşı dinerse, ocaklar sönmezse ben artık neyin siyasetini yapacağım, neyin üzerinden rant devşireceğim’ diyen kesimlerde kaygı olduğunu belirten Eker, "Onun dışında herkeste umut var." dedi.

Kadınlara barış sürecini vatandaşlara anlatmaları çağrısında bulunan Eker, "Projemize sahip çakacağız. Bu proje bizim projemiz ne kadar iyi anlatırsak ne kadar sahiplenirsek o kadar kısa sürede hedefine ulaşması mümkün olur." ifadelerini kullandı. Türkiye’nin çözüm sürecine barış içerisinde girmesi ve dünyadaki ekonomik krizlere rağmen IMF borcunu kapatmasının birilerini rahatsız ettiğini anlatan Eker şöyle devam etti: "Bunlar son birkaç ay içinde oldu. Belli ki birilerini rahatsız etti. Ne yaparız da Türkiye’ye bir fitne tohumu ekeri, huzursuz ederiz, başını ağrıtırız diye birileri harekete geçti belli. Şu son olaylar, vatandaşlarının hepsine meşruiyet sınırları içinde olmak kaydıyla vandalizme dönüşmediği sürece yakıp yıkmaya, tahrip etmeye, cana kastetmeye varmadığı sürece duygularını muhalif de olsa ifade etmesine itirazımız yok. İş kaldırım taşını söküp kamu malına zarar vermeye gidiyorsa, AK Parti il ve ilçe binalarını alkışlı destekler eşliğinde ateşe veriliyorsa orada Türkiye zarar verme gayesinden başka bir şey olamaz."
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER