ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL25°C
Parçalı Bulutlu
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 22 Mayıs 2014 Perşembe 19:18

Bakan Çelik: Taşeron sömürü anlayışını bitireceğiz

Bakan Çelik: Taşeron sömürü anlayışını bitireceğiz

TBMM Genel Kurulu'nun Perşembe günlü 92. birleşimi saat 14.00'te yoklama yapılmaksızın müşahede ile açıldı.


Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, bu yasama yılı kapanmadan taşeron sömürü anlayışının bitirileceğini söyledi.

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu'nun Perşembe günlü 92. birleşimi saat 14.00'te yoklama yapılmaksızın müşahede ile açıldı. Birleşimi TBMM Başkanvekili Sadık Yakut yönetiyor. Meclis Genel Kurulu'nda CHP ve HDP'nin Soma'daki maden faciası sebebiyle Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız ile Çalışma ve Güvenlik Bakanı Faruk Çelik hakkında verdiği gensoru görüşülüyor.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, denetimlerin eksik yapıldığı iddialarını kabul etmedi. "Bunlar bunlar oldu da niye kaza oldu? Bunu sadece siz değil hepimiz soruyoruz." dedi. Varsa ihmal bunun hesabının sorulacağını belirten Çelik, üretim yarışının güvenliği sıkıntıya soktuğunu vurguladı. Denetimlerin gereği gibi yapılmadığının doğru olmadığını dile getiren Çelik, bütün bu iddiaların incelenmekte olduğunu ifade etti. "Varsa suçlusu, kimlerse suçlusu; onlar bulunacak, hesabını verecek." diyen Çelik, nerede zincirin koptuğunun tespitinin yapılmaya çalışıldığını kaydetti. Mevzuatlarda en ufak bir eksiklik olmadığını savunan Bakan Çelik, bu yasama yılı kapanmadan taşeron sömürü anlayışının bitirileceğini vurguladı.

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER