ÖNE ÇIKANLAR :
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 31 Ekim 2012 Çarşamba 16:25

Bakan Çelik: CHP’yi millet değerlendirecek

Bakan Çelik: CHPyi millet değerlendirecek

Çalıma ve Sosyal Güvelik Bakanı Çelik, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın 75 milyonun bayramı olduğunu belirterek, bunun ihtilaf edilmemesi gereken bir konu olduğunu söyledi.


Çalıma ve Sosyal Güvelik Bakanı Faruk Çelik, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın 75 milyonun bayramı olduğunu belirterek, bunun ihtilaf edilmemesi gereken bir konu olduğunu söyledi. Türkiye’nin sorunları varsa bunu kendi içinde halletmesi gereken bir konu olduğunun altını çizen Bakan Çelik, "Resmi yapılan törenlere katılmama ve ayrı bir görüntü verme anlamındaki bir mücadeleyi öyle zannediyorum ki milletimiz çok ayrı değerlendirecek."

Mesleki Yeterlilik Kurumu'nun 7. Olağan Genel Kurulu'na katılan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nda yaşanan gelişmeleri değerlendiren Bakan Faruk Çelik, Türkiye’nin sorunları var ise bunları kendi içinde çözmesi gerektiğinin altını çizerek, bu anlamlı gün ve tarihe hiç kimsenin itiraz edemeyeceğini vurguladı. Sorunların başka platformlarda konuşulması gerektiğini dile getiren Bakan Çelik, "Devlet ve millet bir yerler buluşuyor. Resmi yapılan törenlere katılmamamız ve ayrı bir görüntü verme anlamdaki mücadeleyi öyle zannediyorum ki milletimiz çok ayrı değerlendirecek." diye konuştu.

"DIŞARIDA NEGATİF ALGILANACAK POLİTİKALARDAN UZAK DURMALIYIZ"

Dışarıdan bakıldığında siyaset bir bütün olduğunu kaydeden Bakan Çelik, şöyle devam etti: "Siyasetin bütünlüğü, her alandaki kaliteye bu bütünlüğün sağlıklı şekilde anlam kazandırır. Eğer siyaseti, muhalefet hükumet, diye algılıyorsanız, bu iç algınızdır. Dışarından ama öyle bakılmıyor. Türkiye, diye algılanan bu hadisede bu platformda iktidarın yaptıkları ve yapamadıkları nasıl değerlendirmeye tabi tutuluyorsa, muhalefetin ne yapıp yapmadığı konusunun sorgulanması gerekiyor. Onun için dışarıdan bakıldığında negatife dönüşecek bir durumun olmaması gerekiyor." 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER