ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Parçalı Bulutlu
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 16 Temmuz 2013 Salı 23:08

Bakan Bağış: Kadir Topbaş ve partimin vereceği kararın arkasında duracağım


Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığı ile ilgili, "Ben Sayın Kadir Topbaş'ı çok başarılı buluyorum. Kendisinin ve partimin vereceği karar ne olursa onun arkasında duracağımı herkesin bilmesini isterim." dedi.

Mahmutpaşa Esnaf ve İşadamları Derneği tarafından düzenlenen sokak iftarı, Bakan Egemen Bağış'ın katılımıyla gerçekleşti. Geçtiğimiz günlerde Ankara'da katıldığı bir iftar programında "Bu son iftarımız olabilir" diyerek dikkatleri üzerine çeken Bakan Egemen Bağış'ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday olacağı konuşuluyordu.
Fatih Mahmutpaşa Esnaf ve İşadamları Derneği'nin düzlediği iftar programında basın mensuplarının konuyla ilgili sorularına cevap veren Bakan Egemen Bağış, "Benim herhangi bir göreve adaylığım söz konusu değil. Ama partim bugüne kadar bana hangi görevi verdiyse en iyi şekilde yapmaya çalıştım. Bizim için görevin iyisi kötüsü olmaz. Bize verilen görevi en iyi şekilde yapmaya çalışıyoruz. Biz Genel Başkanımızdan Başbakanımızdan bunu öğrendik. Kendisi milletvekili seçildiği gün zamanın Başbakan'ı ona görevi nasıl verdi onu da gördük. Demek ki bizim partimizin kültüründe makamlar önemli değil. Makam için yarışmak da yoktur. Herkesin katıldığı istişare mekanizmalarından çıkan karar neyse onun gereği yapılır." şeklinde konuştu.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ı çok başarılı bulduğunu ifade eden Bakan Bağış, şunları söyledi: "Şu an İstanbul'da çok başarılı bir belediye başkanı var. Ben Sayın Kadir Topbaş'ı çok başarılı buluyorum. Onu desteklemekten de onur duyuyorum. Kendisinin vereceği karar, partimizin vereceği karar ne olursa onun arkasında duracağımı da herkesin bilmesini istiyorum. 12 yıldır İstanbul milletvekiliyim. Onun için İstanbul'un sorunlarıyla ilgilenmem benim görevimdir. Bakanlar Kurulu'nda Sayın Başbakanımızın dışındaki tek İstanbul milletvekiliyim. Onun için İstanbul'un sorunlarıyla ilgilenmem benim görevimdir. İstanbul'un farklı ilçelerine gidip bu tür iftar sofralarında olmam benim görevimdir. Bu tür şeylerden kimse farklı farklı anlamlar çıkarmasın. Ben, partim hangi görevi verdiyse onu yaptım, bundan sonra da verilen görevi yapmaya çalışacağım." 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER