ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Yağışlı
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 11 Şubat 2013 Pazartesi 14:20

Bakan Avcı'dan öğrencilere uyarı


Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Ankara’da 9. sınıf öğrencilerine tablet bilgisayar dağıttı. Bakan Avcı öğrencilere tabletlerini verdikten sonra fazla oyun oynamamaları uyarısında bulundu.

        Fatih Projesi kapsamında 36 bin 9. sınıf öğrencisiyle 13 bin öğretmene tablet bilgisayarları dağıtıldı. Ankara Yenimahalle’de Alparslan Anadolu Lisesi’nde yapılan törene Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı da katıldı. Okula gelişinde çiçeklerle karşılanan Bakan Avcı, daha sonra 9/A sınıfına geçti. Sınıfta devam eden İngilizce dersini dinleyen Avcı, daha sonra öğretmen Nejla Gezmiş ile sohbet etti. Öğretmenle sohbetinin ardından sınıfta en ön sıraya oturan Avcı, yanına oturduğu öğrenciye de "Merhaba ben yeni sıra arkadaşın." diye esprisi yaptı. Parmak kaldırarak öğretmenden söz hakkı isteyen Avcı, başka bir programı nedeniyle okuldan erken ayrılması gerektiğini ifade etti.

        Bakan Avcı, sınıfta sıraların aralarını tek tek dolaşarak öğrencilere tabletlerini verdi. Avcı, öğrencilere tabletlerle fazla oyun oynamamaları uyarısında bulundu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER