ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL7°C
Parçalı Bulutlu
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 20 Kasım 2012 Salı 17:28

Bakan Akdağ'a 10. yıl sürprizi


TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda, Sağlık Bakanı Recep Akdağ'a bakan oluşunun 10. yıl dönümü nedeniyle pasta sürprizi yapıldı.
    
Komisyonun AK Parti'li milletvekilleri, Sağlık Bakanlığı'nın bütçesinin görüşülmesi sırasında, Akdağ için sürpriz hazırladı. Akdağ, üzerinde ''Sağlık Bakanlığı 10. yıl'' yazan pastayı kesti.
    
Komisyon Başkanı Lütfi Elvan, ''Sayın bakanımıza bugüne kadar yaptığı hizmetlerden dolayı çok teşekkür ediyoruz. Bundan sonraki çalışmalarında da başarılar diliyoruz'' dedi.
    

Akdağ da, 10 yıl boyunca Plan ve Bütçe Komisyonu'ndan her zaman büyük katkı gördüklerini belirterek, şunları kaydetti:
    

''Plan ve Bütçe Komisyonu, Türkiye'nin her zaman en seçkin, en güzide uzman komisyonlarından birisi olarak hizmet veriyor. Şu anda da bu katkıyı, desteği ziyadesiyle alıyoruz. 10 yıl göz açıp kapayıncaya kadar geçti, ama şükürler olsun ki AK Parti iktidarları bu 10 yılı Sağlıkta Dönüşüm Programı ile sağlık alanında çok başarılı olarak geçirdi. Bugün bütün dünya Türkiye'yi sağlıkta bir model, örnek ülke olarak görüyor. Bunu devam ettirmek, geliştirmek, bizim boynuzumun borcudur. Bizim için insan önemli, herkesin sağlığı önemli, 7'den 70'e. Daha doğrusu anne karnından mezara kadar, fakir fukaranın, garip gurebanın, orta halli vatandaşın, herkesin sağlığı bizim için çok önemli. Biz vatandaşımıza bu anlamda da hizmetkarlık yapabiliyorsak ne mutlu bize.''
    
Bakan Akdağ, bir soru üzerine, küçük bir dilim pastanın kilo sorunu yaratmayacağını belirterek, ''Az yeriz. Sağlık Bakanlığı olarak komisyonda meyve dağıttık. Burada sayı olarak fazlayız. Küçük parçalar yeriz, böylece obeziteden de korunuruz'' dedi.
    
   

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER