SON DAKİKA :
İSTANBUL20°C
Sağanak Yağışlı
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 15 Aralık 2014 Pazartesi 22:00

Bakan, AB komisyon üyesi ile görüştü

/home/yztusr/public_html http://cdn3.yazete.com/store/img/bakan-ab-komisyon-uyesi-ile-gorustu-1493162-622x360.jpg /home/yztusr/public_html/store/img/bakan-ab-komisyon-uyesi-ile-gorustu-1493162-622x360.jpg
Bakan, AB komisyon üyesi ile görüştü

AB Bakanı ve Başmüzakereci Büyükelçi Volkan Bozkır, Avrupa Komşuluk Politikası ve Genişleme Müzakerelerinden sorumlu AB Komisyonu üyesi Johannes Hahn ile telefon görüştü.


Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, "Bozkır, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan bir soruşturma ile ilgili olarak yaşanan gelişmeler hakkında Hahn’a kısaca bilgi vermiş ve Bakanlar Kurulu toplantısı sonrasında Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Sayın Bülent Arınç’ın yaptığı açıklamalarda da ifade edilen temel noktaların altını çizmiştir. Bu bağlamda, konuya ilişkin yargı sürecinin devam ettiğini, erkler ayrılığı ilkesi temelinde yürütmenin bu sürece müdahil olmadığını, Türkiye’nin bir hukuk devleti olduğunu, yargının tarafsızlığı ve bağımsızlığına herkesin saygı göstermesi gerektiğini muhatabına aktarmıştır. Bakan Bozkır, gözaltına alınan kişilerin yazdıkları veya ifade ettiklerinden dolayı soruşturma kapsamında olmadıklarını, ayrıca, Türkiye’de basın özgürlüğüne halel gelmesinin söz konusu olmadığını ifade etmiştir. Bakan Bozkır, muhatabıyla temas halinde kalmak üzere mutabık kalmıştır” denildi.

 

KAYNAK:
İHA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

Arınç, ikinci vip torpil listesini yalanlamadı

SONRAKİ HABER

’’Oslo görüşmelerinde ne vaat ettiniz’’

YORUM YAZ
Henüz yorum yapılmamış.

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Yada Misafir Olarak Yorum Yapabilirsiniz.Üyeliğiniz varsa üye girişi yapabilirsiniz. Yeni üyelik için üyelik formunu kullanabilirsiniz.