ÖNE ÇIKANLAR :
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Mayıs 2013 Cumartesi 20:37

Bahçeli’den sert eleştiri

Bahçeliden sert eleştiri

Devlet Bahçeli, Ankara Polatlı belediye başkan adayı tanıtım mitinginde Polatlılara seslendi.


Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 'aylardır şehit haberinin gelmemesi kötü bir şey midir?' diyerek kendilerinin hedef gösterildiğini söyledi.

Bahçeli, “Bunlar, Allah korusun, şehitlerin gelmesini istiyormuşuz gibi asılsız sözler ve iftiralar üretmektedirler. Vatan evlatlarının şehit olmaması hepimiz için vazgeçilmez önemdedir. Kim ölümlerden dolayı seviniyorsa, kim kayıplardan dolayı nemalanıyorsa insanlığından şüphe edilmelidir. Bizim için vatan evlatlarının canı her şeyin üzerinde ve önündedir. Ve hiçbir pazarlığın konusu, hiçbir tartışmanın ana gündemi yapılamayacaktır. Bizim amacımız zaten terörün kökten bitirilmesi ve hiçbir millet evladının hayatını kaybetmemesidir." dedi.

Devlet Bahçeli, Ankara Polatlı belediye başkan adayı tanıtım mitinginde Polatlılara seslendi. Kanlı örgütle açıkça pazarlıklar yapıldığını kaydeden Bahçeli, “Çözüm süreci ihaneti gereğince Türkiye PKK’ya altın tepsi içinde ikram edilmektedir. Aziz şehitlerimizin katilleriyle barış konuşulmaktadır. Vatanımızın bir numaralı hasımlarından çözüm beklenmektedir. Başbakan Erdoğan barış ve çözüm satıcılığı yapmaktadır. Analarımızın gözyaşlarını istismar etmekte, huzur ve istikrar yalanlarıyla milletimizi avutmaktadır. Başbakan için teröre teslim olmak, İmralı canisini aklayıp temize çıkarmak çözümdür, süreçtir ve barışın gereğidir. Başbakan için PKK’nın gönlünü almak, teröristlerin güvenli şekilde sınır ötesindeki kamplara bir gün tekrar dönmeleri için gidişini sağlamak umuttur, güzel gelişmedir. PKK terör örgütü silahla başaramadıklarını müzakereyle almaktadır. İmralı canisi yattığı yerden Başbakan ve hükümetini parmağında oynatmaktadır. Çözüm süreci denilen ihanet, siyasi iktidarı rehin almış, gözünü boyamış, kafasına çökmüştür. Terör örgütünün Kandil ayağı hükümeti adeta köşeye sıkıştırmış ve hareketsiz bırakmıştır.” diye konuştu.

Başbakan Erdoğan PKK’nın kapanına kısıldığını, ağına yakalandığını ifade eden Bahçeli, şu ifadeleri kullandı: “Oslo ve İmralı’da yapılan pazarlıklarla şuurunu kaybetmiş, kendinden geçmiştir. Ne var ki Başbakan pazarlıkları kabullenmemekte, yalan olduğunu iddia etmektedir. Biz Başbakan Erdoğan’ın sicilini iyi biliyoruz. Sözlerinden nasıl döndüğünü, yeminlerini nasıl bozduğunu, kendisiyle çelişkiye nasıl düştüğünü de neredeyse ezbere biliyoruz. Başbakan kandırmada ustadadır. Yufka yüreklileri ters köşeye yatırmada beceriklidir. Sayın Başbakan madem pazarlık yapmıyorsun, o halde senin Oslo’da ne işin vardır? Madem pazarlık yapmıyorsun, İmralı canisiyle haşır neşir olmanın gayesi nedir? Milletimizin menfaatinden başka bir düşüncesi olmayan Milliyetçi Hareket Partisi’ne hakaretler ederken, PKK’ya kucak açmak, militanları siyasete davet etmek, çözüm için özerkliği şart koşanlara bigâne kalmak pazarlık değil midir?”

"İMRALI İLE TARLA PAZARLIĞI MI YAPIYORSUN?"

Bahçeli, sözlerine şöyle devam etti: “BDP’lilerin İmralı, Kandil ve Avrupa arasında mektup taşıyıcılığına ortam açmak pazarlık değil midir? Nevruz Bayramı’nda, İmralı canisinin mesajlarının okunmasına imkân sağlamak pazarlık değil midir? Oslo’da PKK militanlarına söz ve vaatler vermek, KCK tutuklularını birer birer salıvermek pazarlık değil midir? Sayın Başbakan sen pazarlıktan ne anlıyorsun? İmralı’da at pazarlığı mı, tarla pazarlığı mı, yoksa ev pazarlığı mı yapıyorsun?”

"BAŞBAKAN'IN AKLINDA KÜRDİSTAN VAR"

Terör örgütünün mayıs ayının ilk haftası sözde geri çekileceğini duyurduğunu aktaran Bahçeli, fırsattan istifade ederek üç aşamalı bir çözüm planı ileri sürdüğünü belirtti. Silahlı şekilde çekilme sağlandıktan sonra, ikinci aşamaya geçileceğini, bu çerçevede, terör örgütü elebaşları tarafından yeni anayasa yapılmasının gözdağı verilerek istendiğini ifade eden Bahçeli, Türk milletinin etnik kimlikler arasında paylaştırılmasının AKP’ye empoze edildiğini söyledi. Eğer bu aşama gerçekleşirse, sırayı üçüncüsünün alacağını bildiren Bahçeli, “Bu kapsamda İmralı canisi ve cezaevlerindeki teröristlerin serbest kalması talep edilmiş ve silahların bırakılması için bu şart koşulmuştur. Yani AKP’nin PKK’yla yürüttüğü çözüm ve barış ihaneti, İmralı canisinin affına, PKK’nın meşrulaşmasına ve Türkiye’nin de bölünmesine ardına kadar kapı aralayacaktır. Başbakan’ın aklında Kürdistan vardır. Başbakan’ın barış anlayışında Öcalan canisinin siyasete girmesi bulunmaktadır. Başbakan’ın çözüm sürecinde, Türkiye’nin milli ve üniter devlet sisteminin yok olması, Türklüğün silinmesi, başkanlık sistemi altında federasyon veya konfederasyon inşası yer almaktadır. AKP Türkiye’nin böğrüne hançer saplamak için İmralı canisiyle fikir ve eylem birlikteliği içindedir.” şeklinde konuştu.

BAHÇELİ'DEN AKİL İNSANLARA GÖNDERME

Akil İnsanlar Heyetinin çalışmalarına da değinen Bahçeli, “Kendini akıllı, sizleri akılsız ve nasihat edilmesi gereken kalabalıklar olarak gören Başbakan ve 63 aklı karışığa destek verecek misiniz?” diye sordu. Bahçeli, “Pazarlıkçı Başbakan bu hayırlara dikkat etsin, zira milli tepki çığ gibi büyümektedir. İmralı sevdasına yakalanan, PKK’ya tutulan AKP, bu hayırları ciddiye alsın, zira uyanan milli şuur yakında hakkından gelecektir.” ifadelerini kullandı.

"VATAN EVLATLARIMIZIN CANI HER ŞEYİN ÜZERİNDEDİR"

'Aylardır şehit haberinin gelmemesi kötü bir şey midir?' denilerek kendilerinin hedef gösterildiğini anlatan Bahçeli, şunları söyledi: “Bunlar, Allah korusun, şehitlerin gelmesini istiyormuşuz gibi asılsız sözler ve iftiralar üretmektedirler. Vatan evlatlarının şehit olmaması hepimiz için vazgeçilmez önemdedir. Doğal ve olması gereken de zaten budur. Kim ölümlerden dolayı seviniyorsa, kim kayıplardan dolayı nemalanıyorsa insanlığından şüphe edilmelidir. Bizim için vatan evlatlarının canı her şeyin üzerinde ve önündedir. Ve hiçbir pazarlığın konusu, hiçbir tartışmanın ana gündemi yapılamayacaktır. Bizim amacımız zaten terörün kökten bitirilmesi ve hiçbir millet evladının hayatını kaybetmemesidir. Bundan en ufak tereddüdümüz yoktur. Bize şehitleri istismar ettiğimizi söyleyenler canilerin kapı kuludur. Bize şehitlerden medet umduğumuzu hayasızca atfedenler iblisin yeryüzü elçileri, kan akmasından içten içe sevinen soyu sopu karmakarışık alçaklardır. Biz, analarımızın gözyaşının akmaması için her fedakârlığı yaparız. Biz, yavrularımızın öksüz büyümemesi için her şeyi göze alırız.”

"63 AKILSIZ GELSİNLER ÇİFTÇİLERİMİZİN SORUNLARINI DİNLESİNLER"

Başbakan'ın geçmişte çiftçiye 'Bu millet yatıp kalkıp sizi mi besleyecek' diye saldırdığını ve 'ananı da al git' dediğini aktaran Bahçeli, AK Parti'nin bu sözlerin hesabını günü geldiğinde vereceğini belirtti. Çiftçi rahata kavuşmazsa Türkiye'nin istikrar bulmayacağını ifade eden Bahçeil, "Çiftçimizin sorunların çözülmezse, hiçbir şeyin kıymeti harbiyesi de bulunmayacaktır. 63 akılsız fellik fellik PKK’nın hain taleplerini taşıyacaklarına, gelsinler de çiftçilerimizin sorunlarını dinlesinler, sonra da bunu Başbakanlarına bir zahmet anlatmayı denesinler." diye konuştu.

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER