ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Çok Bulutlu
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 05 Ekim 2014 Pazar 18:56

Bahçeli’den ilginç özür açıklaması

Bahçeliden ilginç özür açıklaması

Devlet Bahçeli, ABD Başkanı Yardımcısı Joe Biden’e tepki göstererek, "Türkiye’nin izni olmadan ne konuşulmuşsa kamuoyuna açıklanması sebebiyle Devlet Başkan Yardımcısı sayın Erdoğan’dan özür dilemelidir" dedi.


Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ABD Başkanı Yardımcısı Joe Biden’e tepki göstererek, "Türkiye’nin izni olmadan ne konuşulmuşsa kamuoyuna açıklanması sebebiyle Devlet Başkan Yardımcısı sayın Erdoğan’dan özür dilemelidir" dedi.

MHP lideri Bahçeli, MHP Genel Merkez binasında vatandaşlarla bayramlaştı. Bahçeli, bayramlaşma sonrası yaptığı açıklamada Ortadoğu’ya barış ve istikrarın gelmesi temennisinde bulunarak, “Beklentimiz bayram sonrası başta Türkiye olmak üzere Ortadoğu’daki devlet başkanlarının süreci çok iyi değerlendirmesi ve ona göre hareket etmesidir” diye konuştu.

Bahçeli, Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Başkan Yardımcısı Joe Biden’ın Harvard Üniversitesi’ndeki açıklamaları nedeniyle meydana gelen krizle ilgili, “Biden’ın ifadeleri gerçek dışı ise olayın sorumluları mutlaka Türkiye’den ve özellikle de Harvard Üniversitesi’de konferansa katılanlardan özür dilenmesi lazım. Eğer bu böyle değil, yapılmış olan bir görüşmenin kısa süre içinde izinsiz kamuoyuyla paylaşılması olayıyla Türkiye karşı karşıya kalıyorsa, o zamanda bu görüşmeleri yapan taraflara arasında Türkiye’nin izni olmadan ne konuşulmuşsa kamuoyuna açıklanması sebebiyle Devlet Başkan Yardımcısı Sayın Erdoğan’dan özür dilemelidir" dedi.

“TBMM’de çıkartılan tezkereden hangi somut adımları bekliyorsunuz” şeklindeki soruya ise Bahçeli, “Hükümet çıkartılan tezkere ile tam yetkili ve sorumlu kılınmıştır. Hükümet üzerine düşeni, yapmalıdır” cevabını verdi.

“SORUMLULUK ALDIK”

MHP’nin tezkereye verdiği desteği eleştiren CHP’nin bu tutumunu değerlendiren Bahçeli, CHP’nin Türkiye’ye ilişkin her türlü önerilerinin, kendi tespitleri olduğunu vurgulayarak, "MHP, bir siyasal kurumun kendi görüşleri doğrultusunda ortaya koymuş olduğu tavır ve eylemlere saygı gösterir. Aynı saygıyı MHP’nin beklemesi hakkıdır. CHP tezkereye ’hayır’ diyorsa, onun doğabilecek sonuçlarından kendisi ne kadar sorumluysa, MHP’de tezkereye evet demekle doğabilecek her sorumluluğu kabullenecek demektir ki tezkereye evet demektedir. CHP ile MHP arasında bir milliyetçilik yarışına CHP’nin girmesi çok doğru olmaz. Onlar gele gele en son ulusalcılıkta kalırlar. Bir türlü milliyetçi olmak şansları da gözükmemektedir" ifadelerini kullandı.

MHP lideri Bahçeli, gazetecilerin bir sorusu üzerine "’Kobani düşerse, Ankara düşer’ kadar saçma bir söz olamaz" karşılığını verdi.

KAYNAK:
İHA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER