ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL20°C
Sağanak Yağışlı
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Aralık 2013 Salı 17:28

Bahçeli’den düşen helikopter için taziye açıklaması


MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, bugün Ankara Gölbaşı ilçesi güneyinde düşen helikopterde şehit olan 4 askere Allah’tan rahmet, ailelerine, sevenlerine, silah ve mesai arkadaşlarıyla birlikte Türk Silahlı Kuvvetleri’ne başsağlığı diledi.

Devlet Bahçeli, yaptığı yazılı açıklamada, “Kara Kuvvetleri Komutanlığı'na ait S-70 Sikorsky tipi bir helikopter, tecrübe uçuşu esnasında Ankara’nın Gölbaşı ilçesinin 12 kilometre güneyinde kaza kırıma uğramıştır. Bu kapsamda aralarında bir pilot binbaşı, bir pilot üsteğmen ve iki teknisyenin de bulunduğu dört vatan evladı maalesef şehit düşmüştür. Milletçe acımız büyüktür. Bu elim ve kahredici kazaya yol açan nedenlerin tespiti yapılarak benzeri felaketlerin önüne geçilmesi, muhtemel can kayıplarının engellenmesi sorumluluk noktasında bulunan herkesin başlıca görevidir.” dedi.

“TEKNİK VE PİLOTAJ HATALARI DİKKATLE İNCELENMELİ”

Periyodik bakımı yapıldıktan sonra uçan bir helikopterin düşmesine yol açan teknik ve eğer varsa pilotaj hatalarının dikkatlice incelenmesi, lazım gelen adli ve idari soruşturmanın da kısa süre içinde tamamlanması gerektiğini vurgulayan Bahçeli, “Bu düşüncelerle aziz şehitlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet, ailelerine, sevenlerine, silah ve mesai arkadaşlarıyla birlikte Türk Silahlı Kuvvetleri’ne başsağlığı diliyorum.” taziyesinde bulundu.
 

KAYNAK:
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER