ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Parçalı Bulutlu
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 02 Mart 2014 Pazar 19:53

Bahçeli: Türkiye tek devlet, tek millettir paraleli, üçgeni, dörtgeni olmaz


MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Türkiye Cumhuriyeti'nin tek devlet, tek millet olduğunu, bunun paraleli, üçgeni, dörtgeni ve karesinin olmayacağını söyledi.

Manisa'da seçim iletişim merkezi açılışında vatandaşa hitap eden MHP Genel Başkanı Bahçeli, Türkiye'nin bu iktidar döneminde Recep Tayyip Erdoğan'ın Anayasa'da var olan kuvvetler ayrılığını ve medya gücünü etrafına almasının onu şımarttığını ve onu şaşırttığını söyledi. Başbakan'ın 'Baş benim, benim dediğim olur' diyerek tek makam haline gelmeye çalıştığını belirten Bahçeli, "Tek adamlık, 51 desteğiyle kesintisiz kendine geleceği inancını koruduğu takdirde artık ülkede otoriter bir rejim ve diktatör olma hevesi başlar. Bu durum Türkiye'yi felakete götürür. Bu durum Türkiye'de kargaşa yaratır, bu durum Türkiye'de sosyal, toplumsal hareketliliği hızlandırır, artırır ve arkasından da kardeş kardeşi kıran bir çatışma ortamına sürüklenir. Buna Türkiye'yi sürmememiz, sokmamamız lazım. Türkiye Tunus olamaz, Türkiye Mısır olamaz, Türkiye Suriye olamaz. Türkiye bin yıllık birlikte kardeşlik hukukuyla bir arada ve birlikte yaşayarak 2023'de lider ülke bir Türkiye olmayı hak etmelidir." dedi.

Bahçeli, Erdoğan'ı millete iftiralarda bulunmakla eleştirerek, şöyle devam etti: "O sebepten dolayı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın 17 Aralık yolsuzluk ve rüşvet sorgulaması siyasetimizde kara bir çizgi olmuştur. Siyasi hayatımızda leke bir durum olmuştur. Bunu inkar etme, yok farz etme. Herkesi suçlama, haindir diye söyleme, paraleldir diye bir takım iftiralarda bulunma. Türkiye Cumhuriyeti tek devlettir, tek millettir. Bunun paraleli olmaz, bunun üçgeni olmaz, bunun dörtgeni olmaz, bunun karesi olmaz. Bu sebepten dolayı bu tür iftiralarla yolsuzlukların ve rüşvetin üzerini örtme. 17 Aralık'ta kim tutuklamışsa, kim bunun üzerine gitmişse sen onlara yardımcı ol, kolluk kuvvetlerini destekle. Yargıyı serbest bırak, kim yolsuzluk yapmış ise kime kolu uzanıyorsa kökünü kazı. Yoksa 'bana komplo yaptılar, bana yargı yoluyla darbe yapıyorlar' diye huylanma, korkma, buna gerek yok. AK Parti'ye oy vermiş kardeşlerim. Bu dönemi iyi sorgulayın. İyi anlayın, milletvekilleriniz ile konuşun. Partilileriniz ile konuşun. Parti yöneticilerine sorun. Bunların aslı var mı yok mu? Millete söylemiyorsun, seni iktidara getiren biziz, artık bize söyle deyin."

MHP Genel Bahçeli daha sonra Manisa'nın Turgutlu, Ahmetli ilçelerini ziyaret etti.

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER