SON DAKİKA :
İSTANBUL20°C
Sağanak Yağışlı
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 28 Kasım 2014 Cuma 15:54

Bahçeli Tunceli'de protesto edildi

/home/yztusr/public_html http://cdn2.yazete.com/store/img/tunceli-1489976-622x360.jpg /home/yztusr/public_html/store/img/tunceli-1489976-622x360.jpg
Bahçeli Tuncelide protesto edildi

Bahçeli'nin ziyareti Tunceli'da bazı gruplarca protesto edildi. Polis göstericilere müdahale etti. Bahçeli'nin Tunceli'de esnaf ve cemevi ziyareti iptal edildi. Bahçeli Elazığ'a dönüyor.


Bahçeli, "İşte Tunceli’deyim. Devlet devleti ile devlet milleti ile Tunceli’dedir. Bizim vatan topraklarında gidemeyeceğimiz yer yoktur. Davutoğlu öğrenmediyse, öğrenemediyse hatırlatıyorum MHP’de mangal gibi yürek demir dağları eritecek kadar devasal cesaret vardır.” dedi.

Bahçeli konuşmasında 1937 yılında yaşanan isyanla ilgili “1937-38’de Tunceli’de baş gösteren hadiseler isyandır bu isyana karışanlar da devrin bölücü teröristleridir ve hiçbir teröristin dini, milliyeti, mezhebi, etnik kökeni önemli olmayacak ve önemli sayılamayacaktır" şeklinde konuştu.

Tunceli Valiliği'ni ziyaret eden MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ''Tunceli 81 vilayetimezden birisidir. Elazığ neyse Tunceli odur. Hakkari neyse Ankara aynısıdır. Bu topraklar bu vatanın ayrılmayacak, kopmayacak birer parçasıdır. O halde kardeşçe yaşamak varken, el ele, gönül gönüle Allahın nimetlerinden nasiplenmek dururken, içimizi karıştırmaya çalışanlara niçin göz yumalım, oyunlara aldanalım'' dedi.

Bahçeli, "Acılarımız ortak, sevinçlerimiz ortak, günümüz bir, geleceğimiz birliktedir" diye konuştu.

Bahçeli'nin konvoyunda kaza

 MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin konvoyunda meydana gelen zincirleme trafik kazasında 5 araç hasar gördü.

Tunceli'den Ankara'ya gitmek üzere yola çıkan Bahçeli'nin konvoyunda 4'ü otomobil, biri minibüs 5 araç, Elazığ güney çevre yolunda çarpıştı.

Araçlarda bulunanların yara almadan kurtulduğu kazada, 5 araçta hasar oluştu.

Konvoy, bir süre durduktan sonra Malatya istikametine devam etti. 

KAYNAK:
Ajanslar
ÖNCEKİ HABER

"PKK'nin içinde birçok el var"

SONRAKİ HABER

Bahçeli, Elazığ'da

YORUM YAZ
4 YORUM YAZILMIŞ

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Yada Misafir Olarak Yorum Yapabilirsiniz.Üyeliğiniz varsa üye girişi yapabilirsiniz. Yeni üyelik için üyelik formunu kullanabilirsiniz.

  • - ferhat s:28 Kasım 2014, Cuma 23:36

  • - ahmet bulut:28 Kasım 2014, Cuma 15:54

    tuncelide "ne mutlu türküm" Diyebildiğin için Teşekkürler sana..

  • - Ahmet Söylemez Elbistan:28 Kasım 2014, Cuma 15:54

  • - Cabbar Husamettin:28 Kasım 2014, Cuma 13:47

    Helal olsun. Vatanin bolunmez bir parca oldugunu soyleyen ve yasayan birisi.