ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL2°C
Yoğun Kar Yağışlı
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 06 Mart 2013 Çarşamba 17:55

Bahçeli, sendika üyelerini kabul etti


MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, medyanın karşı karşıya kaldığı sorunların çözümü konusunda, parti olarak Meclis'te var olan 51 milletvekiliyle yardımcı olmaya çalışabileceklerini söyledi.
     Bahçeli, parti genel merkezinde Medya İşçileri Sendikası (Medya-İş) Genel Başkanı Gürsel Eser ile Osman Kurt, Ogün Duru, Eda Ay ve Sezai Ballı'dan oluşan Yönetim Kurulu üyelerini kabul etti.
     MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli basında sendikacılığın önündeki engellerin kaldırılması için destek vereceklerini belirterek, ''Karşı karşıya kaldığınız sorunların çözümü konusunda MHP olarak Meclis'te var olan 51 milletvekiliyle yardımcı olmaya çalışabiliriz, bu imkanımız var'' dedi.
     Muhalefet partisi olarak üzerlerine düşeni yapmaya gayret gösterdiklerini dile getiren Bahçeli, ''Özellikle iktidar partisinin grup başkanvekilleri, herhangi bir teklifleri geldiğinde onlara bakıyoruz, inceliyoruz, olumlu bulduklarımızı destekliyoruz, eksik gördüklerimizde de onları ikna etmeye çalışıyoruz'' diye konuştu.
     Anadolu Ajansı'nın, dünyanın her tarafından geçmişten bugüne milli basının gelişiminde ve Türkiye'yi temsil noktasında çok önemli katkı sağlayan bir kurum olduğunu dile getiren Bahçeli, şöyle devam etti:
     ''Bu tür ziyaretlerinizi sık yapmanızı isteriz. Siyasi partilerle diyalog kurmakta yarar var. Çünkü siyasi partilerimiz her alanda sorunları tespit ve o sorunların üzerinde de bazı teklifler geliştirmede yeterli kalamıyor. Böyle bir imkan her zaman bulunmuyor. Ne kadar Ar-Ge grubu oluşturmuş olsanız da bu ayrı bir çalışma isteyen bir şey.''
     Bahçeli, siyasi partilerin, sivil toplum kuruluşlarının çalışmaları hakkında önceden bilgi sahibi olması halinde daha sağlıklı politikalar üretmeye gayret göstereceğini ifade etti.
     Seçim kampanyalarında öncelik verilecek konuları belirlemede STK'ların bilgilendirmelerinin etkili olacağını kaydeden Bahçeli, ''O bakımdan STK'larla siyasi kurumlar arasındaki diyalog geliştirmekte yarar var diye düşünüyoruz. O yüzden gelmenizde, burada ilgili arkadaşlarla tanışmanızda fayda vardır diye düşünüyoruz'' dedi.
    
     -Siyasetten ve ideolojiden uzak sendikacılık-
    
     Medya-İş Başkanı Eser de ziyarette, Medya-İş Sendikası'nın kuruluşunun birinci yılını doldurduğunu anımsatarak, ''Biz siyasetten ve ideolojiden uzak, sadece sendikacılık yaparak, basın emekçilerinin haklarını korumak üzere yola çıktık'' ifadelerini kullandı.
     Özellikle Anadolu Ajansı'nda 563 üyeyle çoğunluğu yakaladıklarını anlatan Eser, buna rağmen yetki tespitlerinin Türkiye Gazeteciler Sendikası (TGS) tarafından yargıya taşındığını vurguladı.
     Bugün Edirne'den Şırnak'a kadar 81 ilden ve 18 ülkeden üyelerinin bulunduğunu anlatan Eser, ''Basında sendika yok denecek kadar az seviyede. Maalesef sadece AA'da bir toplu sözleşme yapılabilmekte. Biz basında da sendikacılığın önündeki engellerin bir an önce kalkması konusunda gerek Parlamento'dan gerek partinizden destek istiyoruz'' dedi.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER