ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Hafif Yağmur
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 23 Şubat 2014 Pazar 20:23

Bahçeli: Sana kimse komplo kurmuyor, sana kimse darbe yapmıyor


Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Başbakan Erdoğan’ın yolsuzlukla mücadele edemiyorsa bile üstünü kapatmaması gerektiğini söyledi. Bahçeli, “Kimseleri suçlama, herkesi hain ilan etme, bizim yapmış olduğumuz havaalanı, kanal bahaneleriyle yandaşlarına servet kazandıran mekanizmalarla üstünü örterek başkalarını suçlama. Sana kimse komplo kurmuyor, sana kimse darbe yapmıyor.” dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İstanbul'da partisinin Ataşehir ilçe seçim bürosunun açılışında konuştu. Bahçeli, Türkiye’de 11 yıldır iktidarda bulunan hükumetin birçok konuda çözüme kavuşmuş olması gerektiğini söyledi. Bahçeli, “Kadına şiddeti önleyemiyorsa, bazı bakanlıklara kadınları atamakla şiddetle mücadele edilemeyeceğini bilmesine rağmen halkı aldatıyorsa bunda dikkatli olmak lazım. Her gün gazetelerin 1. ve 3. sayfaları acılarla, yıkılan yuvalarla dolu bu nasıl bir iştir. Türkiye’de hiçbir kadının güvencesi kalmamıştır.” diye konuştu.

"BAŞBAKAN TÜRKİYE’NİN BÖLÜNMESİNE NİYETLENMİŞ EŞKIYALARA SİYASALLAŞMA SÜRESİ AÇIYOR"

Başbakan Erdoğan’ın süslü püslü olaylarla yaşananların üzerini örtmek istediğini belirten Bahçeli, şunları kaydetti: “Yaşananların üzerinde hiç durmuyor. Onun üzerinde durduğu 140 tane temel attık, 200 tane tesisin açılışını gerçekleştirdik. Peki nerede bu tesisler. Tesis varsa, yatırım varsa istihdam kabiliyetinin olması lazım. Türkiye’de hala işsizlik üst seviyelerde bulunuyor. Başbakan demokrasi diyor, ileri demokrasi diyor. İnsan haklarından bahsediyor, özgürlükten bahsediyor. Demokratik açılım denen ihanet çuvalının içini doldurmuş. Demokrasiden bahsetmiyor insan haklarından bahsetmiyor. Özgürlüklerden bahsetmiyor. Türkiye’nin bölünmesine niyetlenmiş eşkıyalara siyasallaşma süresi açıyor.”

Birçok polisin ve valinin yerinin değiştiğini hatırlatan Bahçeli, şöyle devam etti: “Şimdi öğretmenler yasası diye bir yasa çıkarılıyor. Atanamayan binlerce öğretmenimiz dururken hepsinin atanma yetkisini bakanına veriyor. Ondan sonra kırmızı, yeşil renklerde fişlenmiş öğretmenleri atayıp atamama kararı onların elinde olacak. Yandaşıysa atayacak, karşısındaysa bunların hepsini farklı farklı yerlere sürecek. Ne istiyorsun bu bürokrasiden, bu değişikliğin arkasında ne yatıyor.”

Başbakan'ın Mısır başbakanının görevden alınmasının ardından meydanlarda Rabia işareti yapmaya başladığını aktaran Bahçeli, “Meydanlara çıkıyor Rabia işareti yapıyor. Yandaş medya da bunu yaparak milleti tahrik ediyor. Şimdi anlaşıldı ki bunun Rabia işaretiyle alakası yok, 4 bakanın farkındaymış.” dedi.

Başbakan'ın yolsuzlukla mücadele edemiyorsa üstünü kapatmaması gerektiğini söyleyen Bahçeli, “Kimseleri suçlama, herkesi hain ilan etme bizim yapmış olduğumuz havaalanı, kanal bahaneleriyle yandaşlarına servet kazandıran mekanizmalarla üstünü örterek başkalarını suçlama. Sana kimse komplo kurmuyor, sana kimse darbe yapmıyor. Bu millet demokrasi kültürü içerisinde yüzde 51 ile geldiğini kabulleniyor, ancak yüzde 51 ile seni göndereceğine inanıyor." sözlerini kaydetti.

"YÜRÜYÜŞÜNLE DEĞİL ADALETİNLE HAVA AT"

Başbakan'ın yaşanan yolsuzlukların üzerine gideceğim demesi gerektiğini söyleyen Bahçeli, Başbakan'a " ‘Savcını, kolluk kuvvetini hepsini görevlendireceğim. Yolsuzluk ve rüşvetin kökünü kazısın. Nereye kadar uzanıyorsa uzansın. Benim oğlum Bilal’e kadar geliyorsa onunda hesabı sorulsun’ de. Yürüyüşünle değil adaletinle hava at.” şeklinde seslendi.

Partililer tarafından Dombıra şarkısıyla karşılanan MHP lideri konuşmasının ardından seçim bürosunun açılışını yaptı. Bahçeli, partisinin Üsküdar'da düzenlediği etkinliğe katılmak için Ataşehir'den ayrıldı.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER