ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Hafif Yağmur
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Mart 2013 Salı 12:01

Bahçeli: İmralı AKP’yi kapı kahyasına dönüştürmekte

Bahçeli: İmralı AKPyi kapı kahyasına dönüştürmekte


MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “İmralı canisi süreç ve çözüm kayyumu sıfatı ile AKP’yi kendisine kapı kahyasına dönüştürmekte, bundan dolayıdır ki bir dediği 2 yapılmamaktadır.” dedi.

    MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada 23 Mart’ta Bursa’da düzenlenen miting ile Türkiye’nin sahipsiz olmadığının haykırıldığını söyledi.
    
    Bahçeli, “Diyarbakır’da inen Türk bayrağı çok şükür Bursa’da yükselmiş; haine, bölücüye, müzakereciye, eyyamcıya, etnikçi soytarılara şamar gibi çarpmıştır.” dedi. Ana teması bayrak olan ikinci açık hava toplantısının 20 Nisan’da İzmir’de yapılacağını hatırlatan Bahçeli, “Türk bayrağını tahrik olarak gören, bayrağa sahip çıkmayı şov olarak değerlendiren eşbaşkanlar, bakalım İzmir’den sonra ne yapacaklar ve nereye saklanacaklar. Kıvancımız olan İzmir’i gavur diyerek suçlayan kafirler, bu kutlu vatan parçasının Türk mü gavur mu olduğunu meydanlardan yükselen milli kararlılık beyanlarıyla tekrar işitmek durumunda kalacaklar, bölücülükten her yanı mikroplaşmış kafalarına mutlaka da sokacaklardır.” diye konuştu.

    "TÜRKİYE... ERİYOR"

    Türkiye’nin AKP’nin ‘kurumuş, kapanmış, kaçık, kaçkın, kahredici, kamburlaşmış politikaları’ altında ezildiğini ve erimeye başladığını savunan Bahçeli, şöyle devam etti: “Kayıtsız şartsız bölücülüğün kaydırağına binen, menfaate dayalı olarak da İmralı canisi ile dostane ilişki kuran Başbakan ve hükümeti kontrolsüz şekilde karanlığa doğru hızla kaymaya yüz tutmuştur. Ne ibretliktir ki, Türkiye bölücü terör örgütünün peş peşe gelen diklenmelerine ve meydan okumalarına sahne olmuştur ve olmaya da devam etmektedir. Hükümet ise tüm bu olup bitenleri ezile büküle izlemekte ve dizginleri gönüllü olarak verdiği İmralı canisinin şımarıklığını çözüm diyerek alkışlamaktadır. AKP’nin çözüm süreci isyankarları beslemek, büyütmek, kuşandırmak ve saldırı aşamasına getirmektedir. AKP’nin çözüm süreci tabi olarak milli ve manevi değerlerimizin çöküşünden başka bir anlama gelmemektedir. AKP hükümeti ile birlikte; karalanan birliğimizdir, kırpılan bütünlüğümüzdür ve buharlaşmak üzere kaynatılan hayat haklarımızdır. Kırılan milli benliğimizdir, kapatılan milli ruhumuzdur, kundaklanan milli heyecanımızdır. Doğranan kardeşliğimizdir, didiklenen milli huzurumuzdur, dibe çekilen yaşama sevincimizdir. Türkiye’nin nabız atışları zayıflamakta ve soluk alıp verişi yavaşlamaktadır. Büyük milletimiz, AKP’nin kapalı gişeye çevirdiği çözüm furyasında her tarafından yara almakta, her yanından ısırılmakta, tümüyle darp edilmekte ve üzüntü verici şekilde dejenerasyona uğramaktadır. İmralı canisi süreç ve çözüm kayyumu sıfatı ile AKP’ye kendisine kapı kahyasına dönüştürmekte, bundan dolayıdır ki bir dediği iki yapılmamaktadır.” 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER