ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Hafif Sağanak Yağışlı
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 08 Haziran 2013 Cumartesi 20:51

Bahçeli: "İktidar yenilenmesine ihtiyaç var"

Bahçeli: "İktidar yenilenmesine ihtiyaç var"

Devlet Bahçeli, basın mensuplarının erken seçim sorularını cevapladı. İşte MHP liderinin erken seçim kararı...


Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, son gelişmeler karşısında Türkiye’nin kutuplaşmaya sürüklendiğini, Başbakan’ın tavrının kargaşa ve krizi derinleştirecek bir boyut taşıdığını belirterek, "Sayın Başbakan’ın zamanı artık dolmuştur. Bir iktidar yenilenmesine ihtiyaç olduğu kanaatindeyiz. Böyle bir yolun demokrasi içerisinde açılabilmesi Sayın Başbakan’ın zamanla 3 sandıktan bahsetmesinden geçmektedir. Sandığın zamanı, kapsamını kendisine bırakıyoruz.” dedi.

Devlet Bahçeli, partisinin Siyaset ve Liderlik Okulu’nun 8. dönem sertifika töreninin ardından basın mensuplarının sorularını cevapladı. Son günlerde yaşanan olayların ardından yaptığı açıklamaların erken seçim çağrısı olup olmadığı yönündeki bir soruya Bahçeli, “Son gelişmeler karşısında Türkiye çok ciddi bir kutuplaşmaya sürükleniyor. Bu ortamda Sayın Başbakan’ın tavrı kargaşa ve krizi derinleştirecek bir boyut taşıyor. O sebepten dolayı Sayın Başbakan’ın zamanı artık dolmuştur. Bir iktidar yenilenmesine ihtiyaç olduğu kanaatindeyiz. Böyle bir yolun demokrasi içerisinde açılabilmesi Sayın Başbakan’ın zamanla 3 sandıktan bahsetmesinden geçmektedir. Sandığın zamanı, kapsamını kendisine bırakıyoruz.” diye cevap verdi.

6. BDP heyetinin İmralı’ya gittiği ve heyetin içerisinde Sırrı Süreyya Önder’in bulunmadığının hatırlatılması üzerine de Bahçeli, şöyle konuştu: “Bunlar aynı amaç doğrultusunda gayret gösteren bir güruh oldukları için zaman zaman rol paylaşımı yapmaktadırlar. Bir tanesi Taksim’de gezerken öbürü deniz aşırı İmralı’ya gitmek suretiyle ortak kanaati yaymaya çalışıyorlar. Tespitimiz o dur ki İstanbul’daki gelişmeler başlangıçtan bu yana 4 ağaç 1 kışla meselesinin çok ötesinde planlanmış olarak görülmektedir. Bu sebepten dolayı siyasi iktidar, sivil toplum kuruluşları, bilim insanları İstanbul’daki gelişmeleri Türkiye’ye yaygınlaştırmak suretiyle çok yönlü olarak incelemelerinde yarar vardır. Bilimsel ele almalarında yarar vardır.”


KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER