ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL20°C
Sağanak Yağışlı
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Temmuz 2013 Cuma 16:33

Bahçeli, gözlerine operasyon yaptırdı


Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli iki gözünden de katarakt ameliyatı oldu. Ameliyatı gerçekleştiren Prof. Dr. Fatih Karel, Bahçeli’nin katarakt şikayeti ile kendilerine başvurduğunu belirterek, gözlerine ayrı ayrı iki operasyon yapıldığını söyledi. Bahçeli’nin gözlük kullanmak istemediğini ve promter cihazını kullanmak istediğini aktaran Karel, “Devlet Bey'in istediği şekilde bir operasyon oldu. Gözlüksüz mükemmel derecede görebilecek. Yine istediği mesafeden promter cihazını görebilecek.” dedi.

Bahçeli, gözlerindeki rahatsızlıktan dolayı kamuoyundan gizli gözlerinden operasyon geçirdiği öğrenildi. Bahçeli, Dünya Göz Hastanesi'nde iki gözüne ayrı ayrı iki operasyon geçirdi. İki operasyonu yapan Prof. Dr. Fatih Karel, Cihan Haber Ajansı'na operasyon ve Bahçeli’nin son durumu hakkında bilgi verdi.

Devlet Bahçeli'nin her iki gözünde de hafif şekilde katarakt tespit edildiğini kaydeden Karel, önemli bir rahatsızlığı olmadığını fakat, bazı istekleri doğrultusunda kendilerine başvurduğunu bildirdi. Bir operasyonun geçen hafta, diğer operasyonun da bu hafta yapıldığını anlatan Karel, göz içi lens implitasyon tespiti yapıldığını kaydederek, 10-12’şer dakikadan iki operasyon gerçekleştirildiğini dile getirdi.

"PROMTER'I HER MESAFEDEN KULLANABİLECEK"

Büyük bir şikayetin söz konusu olmadığını yineleyen Karel, Bahçeli'nin gözlük kullanmak istemediğini ifade etti. Karel, ameliyat sonrasında Bahçeli’nin gözlüksüz mükemmel derecede görebileceğini belirtti. Bahçeli’nin aynı zamanda gelecek yıl yoğun geçeği için operasyonun bu yıl içerisinde yapılmasını istediğini belirten Karel, promter ile ilgili de özel bir isteğinin olduğunu söyledi. Karel, “Promter’ın daha iyi ayarlanıp ayarlanamayacağını sordu. Biz de bunu yapabileceğimizi söyledik. Bu şekilde ameliyatımızı gerçekleştirdik. Öyle yaptık ki her mesafeden görebilecek." ifadelerini kullandı.

ÇALIŞMALARINA DEVAM EDİYOR

Prof. Dr. Karel, operasyonların oldukça sağlıklı geçtiğini vurgulayarak, abartılacak bir şeyin olmadığını dile getirdi. Karel, Genel Başkan’ın her iki operasyondan sonra da direkt genel merkeze giderek, çalışmalarını sürdürdüğünü aktardı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER