ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL20°C
Az Bulutlu
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Mayıs 2014 Salı 12:28

Bahçeli, Feyzioğlu'na yüklendi

Bahçeli, Feyzioğluna yüklendi

Partisinin grup toplantısında konuşan MHP Lideri, Feyzioğlu için sert konuştu.Partisinin grup toplantısında konuşan MHP Lideri Devlet Bahçeli, Danıştay'ın 146. kuruluş yıl dönümü töreninde konuşan Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu'nun konuşamaları ile ilgili eleştirilerde bulundu.

Bahçeli Feyzoğlu'nun sözleriyle ilgili, "Baro Başkanı'nın ucu açık, her konuya girip çıkan konuşması alenen kışkırtıcıdır" dedi. Devlet Bahçeli, grup toplantısında Başbakan'ın Feyzioğlu'na tepki gösterdiği anlar ile ilgili şunları söyledi:

"Barolar Birliği Başkanı, kendisine verilen demokratik imkanı istismar etmiştir. Sabırları zorlamıştır. Kutlama günleri siyasete ayar verilecek yerler değildir. Her önüne gelen işgal ettiği kürsüyü fırsat bilerek polemik yapamaz. Baro Başkanı'nın her konuya girip çıkan konuşması kışkırtıcıdır. Barolar Birliği Başkanı'nın kendini beğenmiş tavrı Başbakan’ı tahrik etmiş ve kızdırmıştır. Baro Başkanı çalmış, Başbakan oynamıştır. Danıştay’da herkes rolünün gereğini yapmıştır. Başbakan’ın, Baro Başkanı’nın konuşmasının sonunda parlaması kof ve bayat oyunun sahnelenmesinden başka bir şey değildir. Biz Başbakan’ın tahammülsüz biri olduğu biliyoruz. 

Bahçeli'den "bürokraside cadı avı" yorumu: Çok çirkin

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın, partisinin Afyon kampında dile getirdiği ''Bu ülkeye ihanet edenlerin görevlerini değiştirmek cadı avıysa, biz bu cadı avını yapacağız, bunu da bilin. Nefes aldığım sürece unutmayacak ve affetmeyeceğim'' ifadeleriyle ilgili açıklamalarda bulundu. Başbakan’ın 'bürokraside cadı avını yapacağız' ifadelerinin çok çirkin olarak niteleyen Bahçeli, “Yıllarca beraber çalışmış bürokraside üstün gayretleriyle AKP iktidarına katkı sağlamış insanları, şimdi cadı olarak nitelendirmesi zihni bir bulanıklıktır” diye konuştu.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli TBMM’de partisinin grup toplantısının ardından basın mensuplarının sorularını cevapladı.

Bir gazetecinin, “Ortak çatı aday ile ilgili görüşmeler ne zaman başlayacak.” şeklindeki sorusuna Bahçeli, “Olgunlaşmasını da bekleyerek hayırlı bir sonuç elde etmenin gayreti içindeyiz.” diye cevap verdi. “Bu hafta bir adım atılır mı?” şeklindeki soruya ise Bahçeli, “İnşaallah gayret gösteriyoruz.” dedi. Başka bir gazetecinin, “Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Afyon’da bürokraside cadı avı başlatacağız ifadesini nasıl değerlendiriyorsunuz?” sorusuna Bahçeli şu cevabı verdi; “Çok çirkin. Yıllarca beraber çalışmış bürokraside üstün gayretleriyle AKP iktidarına katkı sağlamış insanları, şimdi cadı olarak nitelendirmesi zihni bir bulanıklıktır.”
 

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER