ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL9°C
Çok Bulutlu
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 07 Mart 2014 Cuma 16:20

Bahçeli: 'Erdoğan ve oğlu' dizisi başlayınca mı...


MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın internete müdahale olabileceğine yönelik açıklamalarına tepki gösterdi. Bahçeli, "Konuşmalarında üslup değişmiş, yine sağda solda atıp kesiyor. Bir gün süngün düşse kaçacak yer bulamazsın sen. Şimdi de kalkmış her gün kendisini gündeme taşıyan 'internet veya Facebook veya bilmem neleri hepsini yasaklayacağım' diyor. Daha evvelden olurken hiç aklına gelmiyordu da şimdi her gün Facebook'ta Recep Tayyip Erdoğan ve oğlu dizisi başlayınca mı bu yasağı getirmeye çalışıyorsun. Bu nasıl bir dizidir?" diye konuştu.

Bahçeli Kütahya'da halka hitap etti. Başbakan Erdoğan'ın güç alanının kendisini yoldan çıkarttığını savunan Bahçeli, şunları söyledi: "Konuşmalarında üslup değişmiş, yine sağda solda atıp kesiyor. Bir gün süngün düşse kaçacak yer bulamazsın sen. Şimdi kalkmış herkesi doğruyor, bilmem neyi şöyle yaparım bilmem neyi böyle yaparım. Şimdi de kalkmış her gün kendisini gündeme taşıyan 'internet veya Facebook veya bilmem neleri hepsini yasaklayacağım' diyor. Daha evvelden olurken hiç aklına gelmiyordu da şimdi her gün Facebook'ta Recep Tayyip Erdoğan ve oğlu dizisi başlayınca mı bu yasağı getirmeye çalışıyorsun. Bu nasıl bir dizidir."

"KÜRT KÖKENLİ KARDEŞLERİMİZİ KİMSEYE YEM ETTİRMEYİZ"

Hükümetin çözüm sürecinde yaptıklarının ardından Türkiye'nin bölünmenin eşiğine geldiğini belirten Bahçeli "Bu 11 yıllık iktidar döneminde olmuştur. Türkiye'yi kimseye böldürtmeyiz, Türkiye'de bölücü terör le Kürt kökenli kardeşlerimizi bir birine karıştırmayız. Kürt kökenli kardeşlerimiz bizim bin yıllık kardeşlerimizdir. Komşuluğumuz var, kız alıp kız vermişiz, 4 milyonu aşkın yuva kurmuşuz. Şimdi kalkıp ihanet yolcularına bunları teslim edemeyiz, Türkiye'yi onlara veremeyiz. Sonuç olarak her yerde söylüyoruz, en son söz bizimdir. En son sözde Türkiye'yi kimseye vermeyiz. Milletimizin güzide aile fertleri olan Kürt kökenli kardeşlerimizi kimseye yem ettirmeyiz. Türkiye'de terörün kökünü kazır birlik ve beraberliğimizi devam ettiririz. Ne bir karış toprak veririz ne bir insanımızı kaybederiz." şeklinde konuştu.

"BİR MEDYA PATRONU HÜNGÜR HÜNGÜR AĞLIYOR, BU NE DEMEKTİR"

Yürütme, yasama ve medyanın Başbakan'ın emrinde olduğunu kaydeden Bahçeli, şöyle devam etti: "11 yıldan beri iktidarsın, hem de nasıl iktidarsın. Yasamada sayısal çoğunluk sende dolayısıyla yürütme de sende. Medya her yönüyle senin emrine girmiş, bir medya patronu bir açıklamadan dolayı başbakan tarafından azarlanıyor o da hüngür hüngür ağlıyor bu ne demektir değerli arkadaşlarım?"

"SANKİ KENDİSİ SÜTTEN ÇIKMIŞ AK KAŞIK"

Türkiye'de yolsuzluk ve rüşvetin üzerine 81 gündür gidilemediğini ifade eden Bahçeli, Başbakan Erdoğan'ın yargı darbesiyle yıkılmak istendiğini ileri sürdüğünü hatırlattı. Bahçeli, "Bunların hepsi vehim, bunların hepsi korku, çünkü yolsuzluğun bugünkü gelişimi içerisinde göbeğinde kimin olduğu çok iyi anlaşılıyor. O sebepten dolayı artık her şey ayaklara düştü. Böyle bir durum karşısında Sayın Başbakan'ın evladı ile olan konuşmalarında da kalkıyor diyor ki 'bunlar bana yapılan bir montajdır.' Sayın Başbakan bir operasyon var. o operasyonda 41 kişi tutuklanmış...Böyle bir yolsuzluk ve rüşvetle bu ülke yönetilemez. Şimdi herkesi suçluyor, hakaret ediyor. Kimisine 'haşhaşi' diyor, kimisine 'ininize gireceğim' diyor. Öbürüne bilmem ne diyor. Sanki kendisi sütten çıkmış ak kaşık." dedi.

"BAL VE BÖREKLE BESLENİRSE TABİ Kİ UZUN BOYLU OLACAK"

Başbakan Erdoğan'ın bir televizyon programında bal ve kaymakla beslendiğini söylediğini hatırlatan Bahçeli, "Recep Tayyip Erdoğan, üç günde ballı böreklerle beslenen bir genel başkan. Ondan sonrada 'uzun adam' diyorlar. Böyle beslenmede ne olacak? Tabi ki uzun adam olacak." ifadelerini kullandı.

"YİĞİTSEN 'YÜZDE 51'İN ALTINA DÜŞERSEM SİYASETİ BIRAKACAĞIM' DE"

Başbakan'ın mitinglerde kuru sıkı attığını, MHP'nin hesap bilmediğini söylediğini ifade eden Bahçeli, konuşmasını şu cümlelerle tamamladı: "Erdoğan, 'bu seçimde birinci parti olmazsam siyaseti bırakırım' dedi. Şimdi bu cümlene inanabilmemiz için cümleyi düzeltmen lazım. Çünkü sen yüzde 51'e sahipsin. Onun dışındakilere adam yerine dahi koymuyorsun. Haydi yiğitsen söyle 'yüzde 51'den bir puan aşağı düşersem siyaseti bırakacağım' de bakalım. Millite yine masum rollerle kendini kurtarmaya çalışma, sen bittin, hani dizilerde varya bazen, Recep Tayyip Erdoğan bitti. Siyasi ömrü tamamlandı, Adalet ve Kalkınma Partisi kendisini toparlarsa ne ala yoksa o da siyasi hayattan çekilmek zorunda kalacak. bunun işareti nedir? 30 Mart'tır, eğer yüzde 51'in aşağısına doğru oy kaybetmeye başlarsa anlaşıldı ki Abbas yolcu yavaş yavaş gidecek. Ne zaman gidecek 2015 yılı en geç 12 Haziran'da."

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER