ÖNE ÇIKANLAR :
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 05 Mart 2013 Salı 13:41

Bahçeli: Bölünmeye ortak olmayız


Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Çözüm diyerek bölünmeye ortak olacağımız sanılıyorsa, bunu dünya gözüyle kimseler göremeyecektir.” dedi.

        Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada, “AKP’nin yönetimindeki bölücülük korosu bize, sizin çözümünüz nedir diyerek sürekli saldırmaktadır. Eğer çözümden kasıt Türkiye’nin bölünmesi ve milletimizin parçalanması ise biz bu şekildeki bir çözümü değil elimizin tersiyle itmeyi, ayaklarımızın altında lime lime ezer ve ufalarız.” dedi.

        AKP-BDP-PKK’nın çözüm ve barış yaklaşımını hiçbir şart altında kabullenmeyeceklerini vurgulayan Bahçeli, “Önce şunu belirtmek istiyorum, bizim yegane tercihimiz Türk milletinin birliğini ve kardeşliğini savunmak ve ayakta tutmaktır. Çözüm diyerek bölünmeye ortak olacağımız sanılıyorsa, bunu dünya gözüyle kimseler göremeyecektir. Millet şemsiyesi altında toplanmak, terör ve şiddet müelliflerine prim vermemek en başta gelen irademiz ve tavizsiz tutumumuzdur.” diye konuştu.

        BAŞBAKAN'A TAVSİYEDE BULUNDU

        Değişik zaman ve tarihlerde bölücü terörün bitirilmesi konusundaki tekliflerini açıkladıklarını söyleyen Bahçeli, şöyle devam etti: “Başbakan’ın okuması, yazması varsa bunları önüne koyup gözden geçirerek, istifade etmesi en samimi tavsiyemizdir. Geldiğimiz bugünkü aşamada, tekraren bildirmek isterim ki Milliyetçi Hareket Partisi’nin görüşleri özet olarak şunlardan ibarettir: Her adımı Türk milletine ihanet olan, Türk devlet geleneğine aykırılıklarla malul bulunan ve açıkça da anayasal suç haline gelen sözde barış ve çözüm süreci derhal kesilmeli, İmralı canisiyle müzakereler bitirilmelidir. Dış politika uygulamaları süratle gözden geçirilmeli, komşu ülkelerin siyasi birliğini ve toprak bütünlüğünü savunan ve koruyan, milli menfaatlerimiz doğrultusunda yeni bir dış politika konsepti kurgulanmalı ve kurulmalıdır. Uluslararası hukuka aykırı şekilde, Irak’ın kuzeyinde yuvalanan başta Mahmur olmak üzere bölücü örgütün tüm kampları dağıtılmalı, Birleşmiş Milletler (BM) nezdinde lobi çalışmaları ve diplomatik girişimler yoğunlaştırılmalı, Kandil imha edilmeli, gerekirse bölgesel aktörlerle işbirliği halinde terör sorununun üzerine gidilmelidir. Sınır güvenliğimiz her düzeyde ve tam olarak sağlanmalıdır. Bölücü örgüt mensupları silahlarını ön şartsız güvenlik güçlerimize teslim etmeli ve militanlar Türk adaletine teslim olmalıdır. Yeni Büyükşehir Kanunu'nun, belediye sınırlarını il sınırı olarak düzenleyen hükmü iptal edilmelidir. Anayasa çalışmalarında milletimizin birliğini, kimliğini, dilini sakatlayacak, devletin idari düzenini bozacak her türden düzenleme reddedilmelidir. Bölücülükle mücadele eylem planı hazırlanmalı, terörün insan, mali ve finansal kaynakları kurutulmalı ve eylem sahaları yok edilmelidir. Başbakan Erdoğan unutmasın ki, yaptıkları ve tercih ettiği politikaları vatana ihanet suçunu oluşturmaktadır. Böyle giderse kendisi ve hükümeti mutlaka hain damgasıyla damgalanacak ve Türk milletine hesap vermekten kaçamayacaktır.”

        "MHP, AK PARTİNİN ÇÖZÜM SÜRECİNE TÜMÜYLE KARŞIDIR"

        MHP’nin, AKP’nin sözde çözüm sürecine tümüyle karşı olduğunu vurgulayan Bahçeli, “İhanete direnmeye kararlıdır, her şeyiyle milletimizin yanındadır ve var gücüyle de melanetin aşamayacağı milli siper olmayı sürdürecektir. Başbakan ve partisi çözüm şakşakçılığının sonunda milletimizin kahrından, bedduasından kurtulamayacak ve mutlaka Türk adaletinin önünde hazır ol vaziyette yaptıklarının bedelini ödeyecektir. Mühür vursalar da dilimize, kelepçe geçirseler de kolumuza, zincir taksalar da ayağımıza yine vatan deriz, yine millet deriz ve yine Türklük ve milliyetçilik uğruna düşeriz çetin yollara, kul olmayız Allah’tan başkasına ve çakmak çakmak gözlerimizle, hilal gibi bakışlarımızla meydan okuruz zifiri karanlığa.” ifadelerini kullandı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER