ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Az Bulutlu
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 07 Nisan 2013 Pazar 18:36

Bahçeli: "Akil insanlara sorsanız..."

Bahçeli: "Akil insanlara sorsanız..."

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Osmaniye’de Akil İnsanlara yüklendi.


MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde hükümete yüklenerek, “Akil kişilere sorsanız PKK'nın anlamını bile bilmezler.” dedi.

İki gündür memleketi Osmaniye’de bulunan Bahçeli, Kadirli ilçesinde Köprübaşı Meydanı'nda halka yaptığı konuşmada, mahalli idareler seçimleri, açılım ve akil kişiler hakkında açıklamalarda bulundu. Bahçeli, "63 tane, ne idüğü belirsiz, kafası karışık, PKK'nın ne manaya geldiğini bile bilmeyen insanlarla, şu güzide insanlar ikna edilir mi değerli arkadaşlar? Bu akil adamlar Kadirli’ye geldiğinde sorun bakalım PKK ne demekmiş? Manasını biliyorlar mı? Bu milletin evlatlarını bu memleketin evlatlarını etnik köken, mezhep farklılıklarına ayıranlara fırsat vermeyin, sorularınızla onları perişan edin." diye konuştu.

Hükümetin, 10 yıldır ülkeyi yönettiğini hatırlatan Bahçeli, “Türkiye’nin her insanının bir derdi var, fakat bu dertler bir türlü çözülemiyor. Emekli perişan, işçi perişan. Bu iktidar döneminde rant ve rant yandaşları karlı çıkıyor. Tek başına iktidar olmalarına rağmen bu konular üzerinde ciddi durmuyor. Alakası olmayan konulara öncelik veriyor. Milletin önceliği bu değil. Milletin önceliği Suriye değil, Irak değil, milletin önceliği PKK'nın siyasallaşması. Fakat Başbakan Recep Tayyip Erdoğan BOB eş başkanı olmuş. Olması için başbakan olması gerekmiş, Siirt’te yapmış olduğu bir siyasi hileyle seçilmemiş, bir kişi seçilmiş bir milletvekilini istifa ettirmek suretiyle tekrar bir ara rejim o ilde yaptırarak milletvekili seçilmiş ve Türkiye’ye gelmiş başbakan olmuş.” dedi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER