ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Parçalı Bulutlu
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Mayıs 2013 Cumartesi 18:07

Bahçeli: "3 seçim akıbetimizi netleştirecek"


Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Türkiye’nin önünde 3 kritik siyasi dönemeç bulunduğunu ve bunların Türkiye için çok önemli olduğunu söyledi.

Ankara’nın Polatlı ilçesinde vatandaşlara hitap eden Bahçeli, “Bu 3 kritik siyasi dönemeçten birincisi gelecek yıl yapılacak mahalli idareler seçimleridir. İkincisi 28 Ağustos 2014’te yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimidir. Üçüncüsü ise milletvekilliği genel seçimleridir. Bu üç seçim akıbetimizi netleştirecektir. AKP zihniyeti bu seçimlerde uyarılmalı hatta haddi bildirilmelidir. Mahalli idareler seçimleri hızla yaklaşmaktadır. Türkiyemiz için kurtuluş ümidiyle seçim ufuktadır. Önümüzdeki yıl yapılacak bu demokratik mücadele önemlidir. Türkiye’nin ve Polatlı’nın geleceği için hayati niteliktedir. Hiçbir şekilde ihmale gelmeyecektir.” dedi. "Sizlere sormak ve cevabınızı duymak istiyorum. Mahalli idareler seçimlerinde Türk milletine sahip çıkacak mısınız?” diye konuşan Bahçeli, kalabalıktan 'evet' cevabı aldı.

Bahçeli konuşmasını şöyle sürdürdü: “AKP hükümeti sonu olmayan konularla zaman kaybetmektedir. Sizlerin feryatları tahammül eşiklerini zorlarken, AKP hükümeti Türkiye’yi bölmek, etnik kimlikler arasında bölüştürmek için çabalamaktadır. Hükümet hem sizi hem Türkiye'yi zora sokmuştur. 29 yıldır ülkemizin başına musallat olan kanlı örgütle açıkça pazarlıklar yapılmaktadır. Çözüm süreci ihaneti gereğince Türkiye, PKK’ya altın tepsi içinde ikram edilmektedir. Şehitlerimizin katilleriyle barış konuşulmaktadır, görüşülmektedir. Vatanımızın bir numaralı hasımlarından çözüm beklenmektedir. Başbakan Erdoğan, barış ve çözüm satıcılığı yapmaktadır. Analarımızın gözyaşlarını istismar etmektedir.”

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER