ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Az Bulutlu
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Ocak 2013 Cuma 17:11

Atalay'dan CHP'li Güler'e eleştiri


AK Parti Ardahan Milletvekili Orhan Atalay, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Birgül Ayman Güler'in, anadilde savunmaya imkan veren tasarının TBMM Genel Kurulu'ndaki görüşmelerinde "Türk ulusuyla Kürt milliyetini bana eşit gördüremezsiniz" sözlerini eleştirdi.

Meclis'te basın toplantısı düzenleyen Atalay, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Birgül Ayman Güler'in, anadilde savunmaya imkan veren tasarının TBMM Genel Kurulu'ndaki görüşmelerinde 'Türk ulusuyla Kürt milliyetini bana eşit gördüremezsiniz' sözlerini eleştirerek, "Utanç verici, aşağılayıcı, tahkir ve tahrik edici bir beyanda bulundu, CHP ve MHP sıralarından da alkış aldı. İşin daha vahimi, her iki partiden bazı yetkililer, bu ayıbı kınamak yerine onu, tarihsel gerçeklikle örtüşmeyen, CHP'nin kurguladığı kurucu ideoloji ile tevil etmeye kalkıştılar" dedi.

Atalay, bu ülkede hiç kimsenin, hiç kimsenin kölesi ya da efendisi olmadığını, kişinin kendisini efendi başkasını ise köle olarak görmesinin 'psiko nevrotik' bir hastalık olacağını sözlerine ekledi. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER