ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL30°C
Parçalı Bulutlu
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 21 Ocak 2014 Salı 12:32

Askerlik Kanununda Değişiklik Tasarısı


MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Askerlik Kanununda Değişiklik Tasarısı'na ilişkin, "Nasıl bir uygulamayı düşünüyorsa Meclis'e geldiği zaman ayrıntılı bir şekilde inceleriz" dedi.
Bahçeli, partisinin grup toplantısından ayrılırken gazetecilerin sorularını yanıtladı. Bahçeli, gazetecilerin Askerlik Kanununda değişiklik öngören tasarıyı hatırlatarak, "Eski Genelkurmay Başkanı Başbuğ bundan nasıl etkilenir?" diye sorması üzerine, şunları söyledi:
"Teklifin ayrıntılarını bilmiyoruz ancak Türk Silahlı Kuvvetlerinin Genelkurmay Başkanı ve komutanlarının Yüce Divan'da yargılanması görüşü, geçmişten bu yana Milliyetçi Hareket Partisi'nin üzerinde durduğu bir görüştür. Bu görüşü, bugün iktidar sahiplenmişse ve bu sahiplenme içerisinde nasıl bir uygulamayı düşünüyorsa Meclis'e geldiği zaman ayrıntılı bir şekilde inceleriz."
Bahçeli, "Soruşturma, Başbakanın iznine tabi kılınıyor. Bunu nasıl değerlendiriyorsunuz?" sorusunu yanıtlarken de "Başbakan, TIR'ın dahi kendisinin izni ile gitmesini istiyor zaten" diye konuştu.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER