ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL6°C
Kar Yağışlı
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Ocak 2013 Çarşamba 14:03

'Asamadınız bari bırakın cezasını çeksin'

Asamadınız bari bırakın cezasını çeksin


Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, Kürt sorunu ile ilgili izlenen politikayı eleştirerek, "Asamadınız bari bırakın da cezasını çeksin." dedi. Terör örgütü PKK ile topyekün mücadele edilmesini istediklerini belirten Destici, şehitlerin katilleri ile masaya oturulmasını eleştirdi.

BBP Genel Başkanı Destici, Şehit Aileleri Federasyonu Başkanı Hamit Köse ve beraberindeki federasyon üyelerini makamında kabul etti. Burada bir açıklama yapan Destici, daha 30 yıllık terör sürecinin masa başında bitirileceğini söylediklerini ifade ederek, "Kahramanca çarpışan şehit olan, gazi olan kardeşlerimizin haklarını kimseye yedirmeyiz. Teröristlerin talepleri şimdi masa başında konuşulur hale gelmiştir. Hükümet, 'PKK taşeron bir örgüttür' diyor. Taşeronla neyi bitireceksiniz. Türkiye'yi daha büyük bir bataklığa saplayacaksınız. Yurt sathına terörü yayacaksınız." dedi. Yol haritasında genel af, ev hapsinin yer aldığı, ana dilde eğitim, özerklik, federasyon ve ardı gelmeyen talepler olduğunu öne süren Destici, "Bunları kabul etseniz bile PKK'nın biteceğini sanıyorsanız yanılıyorsunuz. İmralı, yurt dışındaki Kürt diasporası ve dağdan farklı sesler geliyor. Ve mevzi kazanmak için girişimlerde bulunuluyor. Kış geçti bahar geldi terör yine başladı. Aynı süreçler onlarca kez yaşanmadı mı?" dedi.

Şehitlerin katillerinin affedilmesinin görmezden gelinmesinin istendiğini öne süren Destici, buna izin vermeyeceklerini kaydetti. Bu sürece milletin karar vermesi gerektiğini aktaran Destici, "Elbette bölgenin ve Türkiye'de yaşayan 75 milyon vatandaşımızın bireysel hak ve özgürlükleri verilmeli. O bölgedeki Kürt kardeşlerimizle görüşülür, talepleri dinlenir, hepsi bizimle aynı eşit hakka sahiptir. Bu süreç Türkiye'yi çıkmaza götürüyor. Başbakan'ın dönem dönem söylediği sözler var, 'ya adam gibi bizle yaşayacaklar ya da kendilerin yeni yurt arayacaklar', 'Bölücü teröristlerler sarmaş dolaş olanların dokunulmazlık konusunu TBMM açılınca halledeceğiz' dedi. Ancak bunların hiçbiri yerine getirilmedi. Biz, PKK ile topyekün mücadele edilsin istiyoruz." dedi. Şehitlerin katilleri ile masaya oturulduğunu belirten Destici, "Asamadınız bari bırakın da cezasını çeksin" dedi.

Şehit Aileleri Federasyonu Başkanı Hamit Köse de Kürk sorununu konusunda Meclis'te grubu bulunan partilerin tutumlarını eleştirerek, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Adalet Bakanı Sadullah Ergin'in şehit ve gazi aileleri ve derneklerinin başkanları ile bir araya gelerek konu hakkında görüşlerini almaları gerektiğini ifade etti. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER