SON DAKİKA :
İSTANBUL20°C
Sağanak Yağışlı
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 11 Aralık 2014 Perşembe 17:49

Artvinliler Haluk Koç’a tepkili...

/home/yztusr/public_html http://cdn2.yazete.com/store/img/artvinliler-haluk-koca-tepkili-1492588-622x360.jpg /home/yztusr/public_html/store/img/artvinliler-haluk-koca-tepkili-1492588-622x360.jpg
Artvinliler Haluk Koça tepkili

CHP Sözcüsü Haluk Koç’un geçtiğimiz günlerde Artvinliler hakkında yaptığı açıklamaya Bursa’da yaşayan Artvinlilerden sert tepki geldi.


CHP’li Haluk Koç’un “Kadroları Artvinlilerle doldurdular” sözüne Bursa’da yaşayan Artvinlilerden tepki yağdı. Artvin Murgullular Derneği Başkanı Fethanet Yıldırım tarafından kent meydanında basın açıklaması yapıldı. En çok okur yazarın Artvin’den çıktığını belirten Yıldırım, Haluk Koç’u bütün Artvinlilerden özür dilemeye çağırdı. Yıldırım, "Kariyerinde çok iyi olan Artvinliler, iftiraya uğrama korkusundan hak ettikleri yerlere gelemiyor.

Elbette bu ülkenin çocukları olarak Amerika’nın Harward Üniversitesi’nde de okuruz, Harput Üniversitesi’nde de. İyi bir devlet adamı okuyarak olunur. Bu ülkeye faydalı olmak isteyen, bilgi ve birikimi olan birçok Artvinli hak ettiği mevkilerde değildir. Sizin gibi kendini bilmez biri çıkar da Artvin doğumlu bakanlarımıza iftara atar diye birçoğu atanamıyor. Artvinlileri küçük gören Sayın Haluk Koç’un tüm Türkiye’de yaşayan, öğretmeninden, işçisinden, köylüsünden ve bürokratından özür dilemesi gerekiyor. Artvin ilimiz bu memleketin sigortasıdır. Şayet Koç bu özrü yapmazsa sigortamız atar ve bir hafta sonra yüz binleri toplar, protesto için Heykel’den Altıparmak’a yürüyerek sizi kınarız. Artvin kökenli CHP Bursa Milletvekilimiz İlhan Demiröz’ün de ses çıkarmamasını hayretle izliyoruz. Fakat biliyoruz ki birçok CHP’li kardeşimiz sizinle aynı fikirde değildir” dedi.

Grup, basın açıklamasından sonra yanlarında getirdikleri siyah çelengi çöp kutusuna attı.

 

KAYNAK:
İHA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

Akıllı kartlar yurt genelinde geçerli olacak

SONRAKİ HABER

Perinçek’ten şaşırtan Osmanlıca açıklaması

YORUM YAZ
Henüz yorum yapılmamış.

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Yada Misafir Olarak Yorum Yapabilirsiniz.Üyeliğiniz varsa üye girişi yapabilirsiniz. Yeni üyelik için üyelik formunu kullanabilirsiniz.