ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL6°C
Çok Bulutlu
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 16 Şubat 2013 Cumartesi 18:25

Artık durum değişti


AK Parti Siyasi ve Hukuki İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, Türkiye’nin, başörtülü kızların değil, onların okuma hakkını engelleyenlerin cezalandırıldığı bir ülke konumuna geldiğini söyledi.

AK Parti Genel Merkez Gençlik Kolları Siyasi ve Hukuki İşler Başkanlığı, bölge toplantısını Nevşehir’de gerçekleştirdi. Ticaret Borsası konferans salonunda yapılan toplantıya AK Parti Siyasi ve Hukuki İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin ve Gençlik Kolları Genel Başkanı Başkanı Zafer Çubukcu’nun yanı sıra AK Parti Nevşehir milletvekilleri Ahmet Erdal Feralan, Murat Göktürk ve Ebubekir Gizligider, Belediye Başkanı Hasan Ünver, AK Parti İl Başkanı Kazım Sunar, Gençlik Kolları Başkanı Yasin Güneş ile partililer katıldı.

Bölge toplantısında Gençlik Kolları Genel Başkanı Başkanı Zafer Çubukcu, Türkiye siyasetinde ve AK Parti nezdinde gençliğin yeri kapsamında konuşma yaptı ve teşkilatın gençlikten beklentilerini sıraladı.
AK Parti Siyasi ve Hukuki İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin ise artık Türkiye’nin, başörtülü kızların değil, onların okuma hakkını engelleyenlerin cezalandırıldığı bir ülke haline geldiğini ifade etti.

AK Parti iktidarları döneminde Türkiye'nin büyük hizmetler aldığını örneklerle anlatan Şahin, diğer iktidarlarla aradaki farkı gören milletin, AK Parti'ye desteğinin artarak devam ettiğini kaydetti. Mehmet Ali Şahin konuşmasında şunları dile getirdi: “Şu anda üniversite kapılarında inancı gereği başını örttüğü için kapıdan çevrilen kızlarımız, rahatlıkla okullarına, üniversitelerine girebiliyorlar. Hiçbir yasal düzenleme, kanun değişikliği, anayasa değişikliği yapmadık. Hatta iktidarımızın ilk yıllarında böyle bir önergeyi Meclis gündemine getirdiğimiz için kapatma davasıyla muhatap olduk, ama şimdi iş kendiliğinden düzeldi. 2010 yılındaki Anayasa değişikliğinde 26 maddeye verdiğiniz destek ile Türkiyemizin önü açılmıştır. Türkiye, artık bir cendere içerisinde değildir. Temel hak ve özgürlüklerin daha da genişlediği bir ülke haline gelmiştir. Başörtülü olarak sınıfa girdiği için fotoğrafını çekerek onu taciz etmeye çalışan profesör, Türkiye Cumhuriyeti tarihinde ceza almıştır. Artık Türkiye, başörtülü kızlarımızın değil, onların okuma hakkını engelleyenlerin cezalandırıldığı bir Türkiye haline gelmiştir.” 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER