ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL28°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 08 Ekim 2013 Salı 21:51

Arınç ve Bakan Çelik, 'Bursa Evi'nin açılışını yaptı

Arınç ve Bakan Çelik, Bursa Evinin açılışını yaptı


Ankara'da Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı gerçekleşen 'Bursa Evi' açılışını Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik yaptı.

Törende konuşan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Türkiye’nin yönetim merkezi Ankara’da Bursalıları bir araya getirecek olan 'Bursa Evi’nin büyük önem taşıdığını söyledi.

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ise Bursa gibi bir şehrin Türkiye’nin başkentinde Bursalıları buluşturacak önemli bir mekan hazırlamasının ve bunun Ankara Kalesi içinde olmasının takdire değer olduğunu kaydetti. Bursa Büyükşehir Belediyesi olmasaydı böyle bir mekanın tanzim edilmesinin hem masraf, hem çalışma hem de ekip açısından mümkün olmayacağını ifade eden Arınç, “Başkanımız, Ankara’da bütün dostları bir araya getirme düşüncesinden bahsetti. Severek kabul ettim. Bütün partilerden değerli arkadaşlarımızın katılmış olması geçmişten bu yana Bursa siyasetinin ne kadar olgun, birbirine seven insanlara yürüdüğünü gösteriyor. Bursa siyasetinin seviyesi geçmişte olduğu gibi bugün de düşmedi. Arkadaşlarımla iftihar ediyorum.” diye konuştu.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik de ağırlıklı olarak bu ve benzer evler ve derneklerin metropol şehirlerde açıldığını, Bursa gibi şehrin bir başka yerde böyle bir ev açmasının alışılagelmiş olmadığını anlattı. Ancak Ankara’nın Türkiye’nin en önemli merkezi olduğunu ifade eden Çelik, “Bursa’nın sorunlarının bir merkezde her türlü siyasi mülahazalardan uzak şekilde, Bursalı bürokrat ve siyasilerin, deneyimli büyüklerimizin bir araya gelerek, geleceğin Bursa’sına katkı sağlaması açısından Bursa Evi son derece önemli. Dernek yetkililerine ve mekanın genişlemesi ve bu noktaya gelmesine katkı sağlayan Büyükşehir Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından Arınç ve Bakan Çelik Bursa Evi’nin açılışını yaparak, evi gezdiler. Protokole ve diğer katılımcılara açılışa özel yemek servisi de yapıldı.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER