ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL31°C
Çok Bulutlu
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 01 Mayıs 2013 Çarşamba 22:06

Arınç, Taksim’deki olayları kınadı

Arınç, Taksimdeki olayları kınadı

Bülent Arınç'tan Taksim'deki olaylarla ilgili açıklama geldi...


Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Taksim’de yaşanan olayların üzücü olduğunu belirterek, "Ben şahsen her şeye rağmen direniş gösteren, bir kısmı marjinal gruplar bir kısmı da sendikaların yürüttüğü polisle karşı karşıya gelen bu tavrı kınıyorum" dedi.

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, 1 Mayıs kutlamaları sırasında Taksim’de yaşanan olaylarla ilgili olarak AK Parti Genel Merkezi’nde gazetecilerin sorularını cevapladı. Çıkan olaylarla ilgili olarak "Yaşananlar üzücü" diyen Arınç, "Türkiye bir hukuk devleti. Nerede ne şekilde toplantı gösteri yürüyüşü yapılacağı kanunlarda belli. Artık bunu çocuklar bile biliyor. Ancak sayın Kılıçdaroğlu bilmiyor ki, ’isteyen istediği yerde her şeyi yapsın’ diyor. Buradan şunu anlayabiliriz, CHP iktidara gelecek olursa faraza o zaman herkes kanun, nizam dinlemeden istediği her şeyi yapabilecek. Allah o günlerden korusun" diye konuştu.

Toplantıların kanunlara tabi olduğunu hatırlatan Arınç, "Taksim’de böyle bir toplantının yapılamayacağı çok önceden ilan edildi. Sayın Vali, gerekli duyuruları yaptı. Sayın Başbakanımız, sendika liderleriyle konuştu. Onlara farklı yerler gösterdi. Çünkü toplantı, gösteri yürüyüşlerinin nerede yapılacağı, vilayetin kararıyla belirleniyor" dedi. Arınç, "Valiliğin kararlarını dikkate almayan grupların, elbette üzücü olaylara sebebiyet verdiğini görüyorum" diye konuştu.

Arınç, gerçek işçilerin bayramı olan bugünün zehir edilmemesi gerektiğini ifade ederek, şöyle konuştu:
"Ben şahsen her şeye rağmen direniş gösteren, bir kısmı marjinal gruplar bir kısmı da sendikaların yürüttüğü polisle karşı karşıya gelen bu tavrı kınıyorum. Böyle olmaması gerekirdi. Bir bahar veyahut bahara girdiğimiz günlerde, 1 Mayıs Uluslararası İşçi Bayramı olarak bizim dönemimizde kabul edilmiş, ilan edilmiş bayram olarak, böyle bir olumsuzluğu yaşatmamaları gerekirdi."

Arınç, parti genel merkezinde Başbakan Erdoğan başkanlığında gerçekleşen toplantıyla ilgili bir soru üzerine, "Sayın Başbakanımız davet ettiler. Gündemi bilmiyorum. Gerekirse bir arkadaşımız da açıklama yapar" dedi.
Arınç, çözüm süreciyle ilgili bir soruya ise cevap vermedi.
 

KAYNAK:
İHA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER