ÖNE ÇIKANLAR :
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Haziran 2014 Cumartesi 21:01

Arınç: "Saygı gösterilmeli"

Arınç: "Saygı gösterilmeli"

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, tatil yapmada insanların tercihlerine saygı gösterilmesi gerektiğini söyledi.


Arınç, Antalya'nın Manavgat ilçesine bağlı Kızılot'ta turizm şehrinin 550 yataklı ilk alternatif turizm oteli olan Hünkar Palace'nin açılışını eski Fazilet Partisi(FP) Genel Başkanı Recai Kutan ile birlikte yaptı.

Türkiye'nin turizm sektöründe güçlü bir ülke olduğunu, müşterilerine de dünya standartlarında hizmet verdiğini belirten Arınç, yurtdışında katıldığı toplantılarda delegasyonlara Türkiye'ye hiç tatile geldiniz mi? sorusuna hep 'Antalya'da tatil yaptım' cevabını aldığını ifade etti.

Türkiye'nin turizmde sektöründe müşteri memnuniyetine bağlı hizmet verme kalitesinde ilk sıralarda olduğunu belirten Arınç, Antalya'nın Alman, Rus ve İskandinav ülke turistleri için cazip turizm alanlarında biri olduğunu kaydetti.

Mütedeyyin insanların tatil yapabileceği otellerin 15-20 yıl öncesine kadar yok denecek kadar az olduğunu belirten Arınç, açılmasına da kolay kolay izin verilmediğini ifade etti. Geçmiş yıllarda bir turizm işletmecisinin alternatif turizm işletmesi açacağım demesi halinde belediyeler ve kaymakamlıkların izin vermediğini ileri süren Arınç, "Eskiden 15-20 öncesine kadar bu tür tatil anlayışında otel açmak çok zordu. Belediyeler, kaymakamlıklar kolay kolay izin vermiyordu. Maddi durumu iyi mütedeyyin insanlar kendi tatil anlayışı içinde özel mülkiyetlerin çevresini duvarla çevirmeye bağlı tatil yapmada taciz edildi. Özel dürbünlü fotoğraf makineleriyle fotoğrafları çekilerek burada irtica var diyerek gazeteler haber yaptı. Bu gazeteleri gösterebilirim. Bunları şu anda bir adam söylese tımarhaneye koyarlar. Ben inancımı böyle yaşamak istiyorum diyen bir kişiye dünyanın her tarafında saygı gösterilir. Kadın ve erkeğin ayrı ayrı havuza girdiği bir yerde tatil yapmak istiyorum diyen bir kişiye de saygı duyulmalı." diye konuştu.

Ülkede refah seviyesinin yükselmesine bağlı yaş ortalamasının da yükseldiğine dikkat çeken Arınç, Türkiye'de yaş ortalamasının 60'dan 70'lerin üstüne çıktığını kaydetti. Kendisininde geçmişte 65'ini doldurup da emekli olacağız dendiğinde o günleri görecek miyiz dediğini anlatan Arınç, "65 yaşında emekli olacağız derken, başımıza geldi 65 yaşındayım. 65 yaşındayım, emekli olacak çağda değiliz. Bir valinin, bir öğretim üyesi ve bir profesörün tam verimli ve üretken olacak dönemde 65 yaşında emekli olmasını anlamakta zorlanıyorum." ifadesini kullandı.

Arınç, otelde program bitiminde teyzesinin torununun düğününe katılmak için eşi Münevver Arınç'la birlikte Alanya'ya hareket etti.


KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER