ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL17°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 01 Haziran 2013 Cumartesi 19:12

Arınç: Sağlık yatırımlarına büyük önem veriyoruz


Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, hükümet olarak sağlık yatırımlarına büyük verdiklerini ve özel hastaneleri teşvik ettiklerini söyledi.

Bülent Arınç, Bursa’nın İnegöl ilçesinde özel bir hastanenin açılış törenine katıldı. Törende konuşan Arınç, en önemli nimetin sağlık olduğunu ve hastalık gelmeden onun kıymetinin iyi bilinmesi gerektiğini dile getirdi. İnegöl'ün ilçe merkezi kasaba ve köyleriyle 250 bine yakın nüfuslu bir şehir olduğuna dikkat çeken Arınç,"İnegöl'de yol üzerine güzel bir hastane oluyor. Şu anda 50 civarında yatağı var. Yıl sonunda 100'e oluşacak." diye konuştu.

11 yıllık hükümetleri döneminde ön önemli işlerinden birinin sağlık hizmetlerini geliştirmek olduğunu ifade eden Arınç, şöyle konuştu: "Eskiden bir insan hastalandığı zaman malını mülkünü satardı. O zaman sağlık giderlerimiz devlet tarafından karşılanmıyordu. Artık o günler geride kaldı. En yoğun ameliyatlar devlet hastanelerinde yapılıyor. Böyle bir sağlık hizmeti takdire şayandır. Nerede bir anket yaparsanız yapın sonuç aynıdır. En çok hizmet yüzde 75 ile sağlık alanına gelmektedir. Önceden SSK hastanesi diye bir hastaneye devlet memuru giremezdi. Devlet hastanesine de SSK'lı kimse giremezdi. O günleri ablalarımız, annelerimiz üzüntü ile anıyor. Şimdi her şey elimizin altında. Halkımızın hizmetindeyiz. Bugün acil servise gelen hastalardan tedavi ücreti alınmıyor. Devlet hastaneleri artık birleşti. Bütün hastaneler sağlık hizmeti vermeye başladı."

Bursa'nın sağlık yatırımları hakkında da bilgiler veren Bülent Arınç, şunları söyledi: "İnegöl'e 300 yataklı devlet hastanesinin temelini attık. En kısa zamanda açılışını yapacağız. Sağlık yatırımlarımız devam ediyor. 4 tanesi proje, 4 tanesi ihale aşamasındadır. Sağlık bakımından Bursa'da hiçbir eksiğimiz yok. Artık hastanenizi ve doktorunuzu seçebileceksiniz. Artık bunu herkes gerçekleştirecek. Hükümetimiz kamu yatırımları konusunda sağlığa önem veriyor. Özel hastaneleri teşvik ediyoruz. Türkiye'de sağlık konusunda hiçbir eksiğimizin kalmaması için çalışıyoruz. Bunları sizin için yapıyoruz. Ne versa veriyoruz. Vermeye de devam edeceğiz. Hepimiz sağlığımızın kıymetini bilmeliyiz. Allah şifanın aranmasını emrediyor."

Bülent Arınç, konuşmasının ardından protokol mensuplarıyla birlikte hastaneyi hizmete açtı.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER