ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL26°C
Az Bulutlu
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Aralık 2012 Pazartesi 16:47

"Arınç, mahkemede şaşar"


Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) Diyarbakır Milletvekili Altan Tan, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın BDP’li bir kadın milletvekili hakkında söylediği sözlerle ilgili, “Bülent Arınç, karakolda doğru söyler, mahkemede şaşar, tipine uygun birisi.” dedi.

 Altan Tan, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın BDP’li bir kadın milletvekili ile ilgili söylediği, “17 yaşında genç bir kız iken Diyarbakır Cezaevi'nde o kadar ahlaksızca işkenceye maruz kalmış ki o kadar kendisini zorlamışlar ki ben de aklıma gelse dağa çıkardım” şeklindeki sözlerini değerlendirdi. Tan, “İçimde kalmasın, bana dert olacağına başkasına dert olsun. Bülent Arınç, karakolda doğru söyler, mahkemede şaşar, tipine uygun birisi. Halamın bir oğlu var, geceleri alkol alır. Sabah, 'gece söylediklerimi ciddiye almayın, sabah söylersem dikkate alın' der. Bülent Arınç, bir gün ‘Kürtçe medeniyet dili mi’ diyor başka bir gün, ‘ben de dağa çıkardım’, diyor.” diye konuştu.

Arınç’a dinlenmesi tavsiyesinde bulunan Tan, şöyle devam etti: “Kaplıcaya gidip, 5 gün dinlenin. Kafanızı ellerinizin arasına alın. Bu mesele ile ilgili netleşin. Yani ne demek istiyorsunuz? Sizin Kürt meselesi ile ilgili kafanızda oluşmuş, süzülmüş, rafineden geçmiş fikirleriniz ne? Bunu bir şekle kavuşturun. Bundan sonra, son kararınız ise oturup konuşalım. Sürekli Kürtlere havuç göstereceksiniz, haydi zıpla. Bir tarafta da elde sopa. Kürtler tavşan mı ikide bir havucu gösteriyorsun? Senin etrafında bir sürü tavşan var. Onlara havuç göstermene de gerek yok. Havucun resmini koy zıplıyorlar. Onun için mükellef sofra lazım bu işe. Bu kadar açlığın, sıkıntının giderilmesi için havuçtan, enginardan, kara lahanadan vazgeç, doğru düzgün bir proje ortaya koy. Ne yapmak istiyorsun, oturalım konuşalım.”

Bülent Arınç’ın yıllardır siyaset yaptığını hatırlatan Altan Tan, “Bunlardan haberin yok muydu? Özrün kabahatinden büyük.” ifadelerini kullandı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER